Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Chiński koncern Huawei, wobec trudności związanych z narzuconym embargiem próbuje radzić sobie jak może. Między innymi przejawem tego, może być zmiana rodzaju procesora ze swoich autorskich Kirinów na jednostki od MediaTeka. Między innymi dlatego niebawem na rynku azjatyckim, a być może później na innych, pojawi się Huawei Nova SE Vitality Edition.

Mocny średniak z MediaTekiem na pokładzie

Huawei Nova 7 SE Vitality Edition będzie napędzany MediaTekiem Dimensity 800U i będzie to największa zmiana względem podobnego modelu Huawei Nova 7 SE. Z jednostką tą będzie współpracowała kość pamięci o maksymalnej pojemności 8 GB. Na pliki przeznaczono 128 GB przestrzeni dyskowej. Prawdopodobnie nie będzie posiadał jednak złącza na zewnętrzną kartę pamięci.

Ekran smartfona powinien mieć przekątną w okolicy 6,5 cala i proporcje 20 na 9. Wykonany zostanie najprawdopodobniej w technologii IPS LCD. Na ten moment nie ma żadnych informacji o częstotliwości odświeżania ekranu, zatem zapewne znajdzie się tutaj standardowe 60 Hz. Wyświetlacz będzie posiadał również dziurkę na pojedynczą kamerkę przednią ulokowaną w lewym górnym rogu.

W Huawei Nova 7 SE Vitality Edition zastosowano poczwórny aparat główny. Podstawowa jednostka wyposażona jest w matrycę o rozdzielczości 64 Mpix. Oprócz tego będzie można skorzystać z aparatu ultraszerokokątnego o matrycy 8 Mpix. Całość standardowo w ostatnim czasie zamykają dwa „oczka” o rozdzielczości 2 Mpix dedykowane do zdjęć makro i do pomiaru głębi ostrości. Na froncie znalazło się miejsce dla pojedynczej kamerki do selfie o matrycy 16 Mpix.

Całość specyfikacji smartfona uzupełnia bateria o pojemności 3900 mAh wyposażona w szybkie ładowanie 40W. Znalazło się również miejsce dla klasycznego czytnika linii papilarnych umieszczonego na bocznej ramce.

Smartfon niebawem zadebiutuje w Chinach. Nie wiadomo jeszcze, czy pojawi się także u nas. A jeśli tak, to pod jaką nazwą. Można natomiast domniemywać, że w wyniku zaistniałej sytuacji Huawei zdecyduje się na większa współpracę z MediaTekiem. Wobec tego w Europie również powinniśmy spodziewać się większej ilości modeli z tym procesorem. Chyba, że chiński koncern zaskoczy jeszcze jakimś innym rozwiązaniem.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Źródło: gizmochina.com.

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

avatar
porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów