Huawei kłamał w swoich materiałach promocyjnych. Jest oświadczenie

Chiński Huawei zaliczył dość spektakularną wpadkę wizerunkową. Na oficjalnym profilu Huawei Mobile w Google+ pojawiła się fotografia rzekomo wykonana aparatem najnowszego P9. Użytkownicy bardzo szybko odkryli prawdziwe źródło zdjęcia…

Najnowszy Huawei P9 zachwyca jakością wykonywanych zdjęć. Podwójny aparat fotograficzny radzi sobie doskonale w praktycznie każdym oświetleniu, przez co stanowi realną alternatywę dla tańszych lustrzanek. Niestety pracownicy działu marketingowego Huawei zaliczyli swoją pierwszą (pokaźną) wpadkę, publikując fotkę, która została wykonana… profesjonalnym Canonem 5D Mark III, kosztującym – bagatela – 20 tysięcy złotych:

P9 oszustwo

fot. Google+/Huawei Mobile

Opis pod zdjęciem głosi:

Udało nam się złapać piękny wschód słońca z rozkoszną Ellą. Dwa aparaty Leica w Huawei P9 sprawiają, że robienie zdjęć w słabym świetle, takim jak tutaj, jest samą przyjemnością. Odkryj na nowo fotografię mobilną i podziel się z nami zdjęciem wschodu słońca.

Wprawdzie marketingowcy Huawei nie napisali wprost, że fotografia pochodzi z ich smartfona, lecz opis jednoznacznie wskazuje na chińskie urządzenie. Co więcej, usługa Google+ udostępnia tzw. dane EXIF, będące cyfrowym podpisem każdego profesjonalnego aparatu cyfrowego:

Canon EXIF

fot. Google+

Firma bardzo szybko zajęła swoje stanowisko w oświadczeniu wysłanym do serwisu androidpolice.com (który jako pierwszy poinformował o próbie oszustwa). Wynika z niego, że za przekręt odpowiadają twórcy materiałów promocyjnych, które miały być inspiracją dla społeczności internetowej. Koncern przeprasza za „mało precyzyjny” opis zdjęcia.

Wszystkie taryfy polskich operatorów z telefonem Huawei P9 znajdziecie w naszym serwisie.

avatar
Wybrane oferty: