Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

HTC U Play – 5 najlepszych ofert komórkowych

HTC U Play na abonament

HTC U Play to jedna z tegorocznych nowości tajwańskiego producenta. Smartfon zadebiutował na rynku w I kwartale 2017 roku i plasuje się w średniej półce. Możemy go kupić bez umowy za około 2000 zł, ale istnieje jeszcze alternatywa w postaci abonamentu. Za ile i na jakich warunkach HTC U Play oferują operatorzy działający na polskim rynku GSM? Wybraliśmy 5 najkorzystniejszych ofert.

HTC U Play na abonament

Średniak od HTC jest okrojoną i nieco mniejszą wersją flagowego HTC U Ultra. Nie oznacza to jednak, że został potraktowany po macoszemu przez tego zasłużonego producenta – przód i tył wykonany jest z tafli szkła, boki zaś są metalowe. Design HTC U Play może się podobać, jest elegancki i miły dla oka. Ale najważniejsze jest to, co kryje pod obudową.

Sprawdź wszystkie oferty na abonament z HTC U Play
PORÓWNAJ OFERTY

HTC U Play napędza ośmiordzeniowy MediaTek Helio P10. Model występuje w 2 wariantach: z 3 GB RAM-u i 32 GB pamięci oraz w wersji 4 GB i dwukrotnie większej pamięci na dane. Zastosowany wyświetlacz Super LCD jest dość sporej wielkości 5,2 cala. Cieszy użycie takiej samej matrycy aparatu fotograficznego (16 Mpix), co w przypadku HTC U Ultra.

Raczej słaba bateria Li-Po o pojemności 2500 mAh posiada funkcję szybkiego ładowania. Telefon jest w stanie obsługiwać karty pamięci do aż 2 TB (2000 GB)! Fani bardzo cienkich modeli będą zachwyceni – grubość HTC U Play to raptem maksymalnie tylko 8 mm.

Poniżej znajdziecie 5 najlepszych ofert z HTC U Play z cenami aktualnymi na 26.04.2017.

Zakup HTC U Play na abonament wychodzi najtaniej w przypadku pakietu Red Bull Mobile Energy 49. Wszystko dzięki jednemu z najniższych zobowiązań miesięcznych, jak i stosunkowo niskiej cenie zakupu HTC, która wynosi 1076 zł w tej taryfie. Za 49 zł dostaniemy nielimitowane wszelkie usługi krajowe i 5 GB Internetu.

W skali trwania umowy (24 miesiące) zapłacimy łącznie 2252 zł.

Naszym zdaniem: najkorzystniejsza oferta abonamentu z HTC U Play. Dla najbardziej wybrednych minusem może być pakiet internetowy, który nie należy do największych. Dla takich jednak czeka kolejna oferta – o wiele droższa, ale jakościowo lepsza.

Formuła Solo L to oferta dla najbardziej wymagających. Nielimitowany objętościowo Internet (na pełnej prędkości do 10 GB) i dodatkowe usługi, jak telewizja Play NOW czy pakiet roamingu czynią z niej bardzo rozbudowany abonament. Niestety nie jest on tani. Co ciekawe, koszt HTC U Play jest niemal identyczny, co w powyższym RBM i wynosi 1079 zł w jednorazowej opłacie startowej.

W skali trwania umowy (24 miesiące) zapłacimy łącznie 2879 zł.

Naszym zdaniem: najbardziej rozbudowany pakiet z naszym telefonem. Jeżeli jednak wystarczy nam 5 GB lub nie potrzebujemy roamingu, to weźmy RBM Energy lub następną ofertę.

Abonament Red Bull Mobile za 69 zł nie różni się pod względem poziomu oferowanych usług w stosunku do poprzednika. Różnica tkwi jedynie w cenie: płacimy o 20 zł więcej miesięcznie, lecz w zamian dostajemy tańszy telefon, w tym przypadku za 876 zł. Jest to o 200 zł taniej, lecz po 10 miesiącach kwota się wyrównuje. Finalnie więc zapłacimy więcej.

W skali trwania umowy (24 miesiące) zapłacimy łącznie 2532 zł.

Naszym zdaniem: w skali 2 lat oferta droższa od RBM 49 (przez 14 miesięcy dopłacamy 20 zł), ale i tak należy do jednej z najtańszych z HTC U Play. Największą zaletą jest najniższy koszt zakupu tego smartfona w przypadku abonamentu.

Kolejna oferta z 5 GB Internetu. Formuła Solo M jest bardzo podobna do RBM Energy 49, lecz jest o 6 zł droższa. Różnice mogą być zauważalne również w cenie telefonu, która w tym przypadku jest na niekorzyść sieci Play. Przyjdzie nam bowiem zapłacić na start 1389 zł.

W skali trwania umowy (24 miesiące) zapłacimy łącznie 2709 zł.

Naszym zdaniem: po co dopłacać do oferty Play, skoro Red Bull Mobile oferuje nieco tańszy odpowiednik? Dla osób przedłużających umowę przewidziano dodatkowe 2 GB, co w pewnym stopniu ratuje ofertę.

Formuła Solo S to najmniej rozbudowana oferta. Brakuje w niej nielimitowanych SMS-ów i MMS-ów do wszystkich sieci komórkowych (konkurencyjne pakiety je posiadają). Co więcej, w ofercie tej koszt zakupu urządzenia jest najwyższy i wynosi 1399 zł.

W skali trwania umowy (24 miesiące) zapłacimy łącznie 2359 zł.

Naszym zdaniem: mimo drogiego telefonu, dzięki najniższemu abonamentowi oferta ta w skali całej umowy jest prawie najtańsza. Nie oferuje jednak połowy z tego, co jeszcze nieco tańszy RBM Energy 49.

star ocena
5/5 - (3 votes)
Czy ten artykuł był pomocny? Twoja opinia pozwala nam pisać jeszcze lepsze treści.
Oceń artykuł poniżej

Z wykształcenia mgr inż. inżynierii środowiska. Miłośnik natury, historii, muzyki rockowej i gier komputerowych (w szczególności strategii i cRPG). W Komórkomacie od początku jego istnienia, odpowiedzialny głównie za dział Promocje oraz Poradniki.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
Wybrano do porównania: