Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

HTC notuje prawie 80-procentowy spadek sprzedaży

Smartfon HTC

Znany producent telefonów komórkowych HTC zanotował spektakularny spadek sprzedaży swoich urządzeń. Co jest powodem złej kondycji tajwańskiej firmy?

Marzec to kolejny miesiąc, w którym firma HTC notuje dość pokaźny spadek wielkości sprzedaży. Obecnie w skali roku sięga on już 79,3 procenta. W ciągu minionego miesiąca koncern zarobił 126,57 miliona dolarów, co stanowi wspomniany wcześniej spadek, w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego. Biorąc pod uwagę drugi miesiąc tego roku, spadek wyniósł 1,34 procenta. Pierwszy kwartał został zakończony sprzedażą na poziomie 457,2 miliona dolarów, przekładając się na obniżenie tej wartości o 64,31 procenta w stosunku do roku 2015. Już we wtorek 12 kwietnia nastąpi prezentacja nowego flagowego urządzenia HTC. HTC 10 powinien znacząco wpłynąć na wyniki w II kwartale tego roku. Jak donoszą źródła zbliżone do koncernu, HTC 10 ma zostać wyposażony w „bezkompromisowy aparat fotograficzny”, stanowiący realną konkurencję dla Samsunga Galaxy S7, oraz posiadać najlepszy moduł odpowiadający za dźwięk. Warto również wspomnieć o goglach wirtualnej rzeczywistości VIVE, które znajdują się obecnie w fazie przedsprzedaży. Dobrym prognostykiem jest fakt, że w zaledwie 10 minut po rozpoczęciu zamówień, HTC zarobiło na nich 12 milionów dolarów.

Polscy operatorzy oferują najbardziej zaawansowane konstrukcje HTC w bardzo atrakcyjnych cenach. Nasza porównywarka abonamentowa pozwoli na dobór najbardziej korzystnej konstrukcji.

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

5/5 - (3 votes)
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów