Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Marka Honor jakiś czas temu odłączyła się od macierzystej firmy Huawei. Wszystko wskazuje na to, że już niebawem zobaczymy pierwszy smartfon, który zostanie zaprezentowany jako zupełnie odrębny produkt. Mowa w tym wypadku o mocnym średniaku – Honorze V40. Przy okazji warto dodać, że chiński producent ma całkiem ambitne plany wyprodukowania w tym roku około 100 milionów smartfonów.

Dobry ekran i niezła wydajność

Honor V40 – wedle informacji dostępnych w sieci – będzie pracował pod kontrolą MediaTeka Dimensity 1000+ wspartego 8 GB pamięci RAM. Do wyboru będą dwie wersje pamięciowe z kośćmi 128 lub 256 GB przestrzeni dyskowej. Na razie nie ma informacji o możliwości rozszerzenia przestrzeni dyskowej o zewnętrzną kartę pamięci.

Ciekawie prezentuje się w tym modelu ekran. Przynajmniej jeśli wierzyć dostępnym informacjom. W modelu tym najprawdopodobniej zostanie zastosowany panel wykonany w technologii OLED o przekątnej 6,72 cala. Będzie on obsługiwał rozdzielczość Full HD+. Będzie także zagięty po bokach. Co istotne, wyświetlacz otrzyma odświeżanie na poziomie 120 Hz i próbkowanie dotyku na poziomie 300 Hz. W ekranie znajdziemy również dziurkę na pojedynczą kamerkę do selfie. W przypadku aparatu głównego, wszystko wskazuje na to, że Honor V40 otrzyma poczwórną jednostkę główną. Podstawowa matryca będzie miała rozdzielczość na poziomie 64 Mpix. Choć niektóre informacje wspominają o matrycy 50 Mpix. Poza tym będzie można skorzystać z aparatu ultraszerokokątnego o matrycy 8 Mpix oraz dwóch „oczek” dedykowanych zdjęciom makro i do pomiaru głębi ostrości o matrycach 2 Mpix. Na froncie zastosowany będzie aparat do selfie o matrycy 32 Mpix.

W smartfonie znajdziemy prawdopodobnie baterię o pojemności 4000 mAh wyposażoną w szybkie ładowanie przewodowe na poziomie 66 W oraz szybkie ładowanie bezprzewodowe na poziomie 45 W. W smartfonie znalazło się także miejsce na czytnik linii papilarnych schowany pod ekranem. Według niektórych źródeł możliwe, że zobaczymy dwa modele Honora V40 o podobnej specyfikacji.

Na ten moment wiele wskazuje na to, że premiera odbędzie się 18 stycznia. Ceny niestety na razie są nieznane. Nie wiadomo również, kiedy i czy smartfon pojawi się w Europie. Jednak patrząc na plany Honora można mieć taką nadzieję.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Źródło: gizmochina.com, gsmarena.com.

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

avatar
porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów