Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Honor to marka chińskiego producenta Huawei. Jednym z jej bardziej znanych telefonów ze średniej półki cenowej jest Honor 7 Lite. Można powiedzieć, że jest to nieco okrojony Huawei P9 Lite w innej obudowie, a przy tym nieznacznie tańszy. Właśnie to powinowactwo z udanym P9 Lite wskazuje, że mamy do czynienia ze smartfonem wartym zainteresowania. Jak kształtują się jego ceny w abonamencie? Sprawdziliśmy 5 najlepszych ofert dostępnych na rynku.

Honor 7 Lite na abonament

Honor 7 Lite posiada identyczny procesor i wyświetlacz, co jego daleki kuzyn Huawei P9 Lite – ośmiordzeniowy HiSilicon Kirin 650 o taktowaniu 2,00 GHz i ekran IPS TFT o przekątnej 5,2 cala. W niższej cenie Honora dostaniemy również baterię o tej samej pojemności (3000 mAh – także niewymienialna) i aparaty fotograficzne o rozdzielczości 13 i 8 Mpix.

Sprawdź wszystkie oferty na abonament z Honor 7 Lite

Pamięć operacyjna RAM w przypadku P9 Lite to – w zależności od rynku – 2 lub 3 GB. Produkt sygnowany marką Honor ma wbudowane 2 GB. Jeżeli chodzi o pamięć telefonu, to jest również i tutaj nie ma różnicy, gdyż oba modele dysponują 16 GB, które można rozszerzyć o dodatkową kartę microSD (maksymalnie do 128 GB).

Wymiary obu smartfonów są zbliżone, choć Honor jest nieco grubszy. Wyraźna różnica jest za to zauważalna pod względem designu – kształty 7 Lite są bardziej obłe i nieco mniej eleganckie, choć o gustach się nie dyskutuje. Oba modele mogą się podobać i oferują naprawdę dużo w atrakcyjnej cenie – koszt Honora 7 Lite bez umowy oscyluje obecnie najczęściej wokół 800-900 zł.

Poniżej znajdziecie 5 najlepszych ofert z Honor 7 Lite z cenami aktualnymi na 22.03.2017.

Najkorzystniejszy i najtańszy abonament bez limitów ze smartfonem Honor 7 Lite. Red Bull Mobile Energy za 49 zł miesięcznie zapewnia nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y do wszystkich krajowych sieci (w tym również połączenia na numer stacjonarne) i 5 GB Internetu. Kolejną zaletą jest niska cena zakupu telefonu – 186 zł oraz brak dodatkowych rat za urządzenie.

W skali trwania umowy (24 miesiące) zapłacimy łącznie 1362 zł.

Naszym zdaniem: jeżeli pakiet internetowy wielkości 5 GB jest dla nas wystarczający, to nie ma się co zastanawiać. Inne oferty są droższe w skali 2 lat, a niekoniecznie oferują więcej.

Droższy abonament Red Bull Mobile, lecz oferujący dokładnie to samo, co poprzednik. Jedyna różnica to cena telefonu, która wynosi tylko 6 zł w jednorazowej opłacie startowej. Jednak już po 9 miesiącach zaciera się ona przez droższe o 20 zł opłaty. W rezultacie zapłacimy w skali 24 miesięcy o 300 zł więcej, niż w przypadku RBM 49. Niemniej jednak jest to i tak jeden z najkorzystniejszych abonamentów z Honor 7 Lite.

W skali trwania umowy (24 miesiące) zapłacimy łącznie 1662 zł.

Naszym zdaniem: dobra oferta, szkoda tylko, że w wyższej cenie Red Bull Mobile nie pokusił się o dołożenie większego pakietu internetowego.

Honor 7 Lite za symboliczną złotówkę? Jest to możliwe w FM Group Mobile. Abonament jest droższy, niż w Red Bull Mobile i wynosi 79 zł miesięcznie. Dostaniemy za to jednak większy transfer, bo 10 gigabajtów. Reszta usług na tym samym poziomie, co w RBM Energy.

W skali trwania umowy (24 miesiące) zapłacimy łącznie 1897 zł.

Naszym zdaniem: oferta wyraźnie droższa od 2 propozycji Red Bull Mobile, ale jeżeli potrzebujemy więcej niż 5 GB pakietu internetowego, to będzie to dla nas korzystna oferta. Niewątpliwą zaletą jest bardzo niski koszt zakupu Honor 7 Lite.

Tańszy abonament FM Group Mobile, transfer identyczny, co w Red Bull Mobile i w poniższym Plusie, lecz koszt zakupu telefonu znacznie wyższy. Honor 7 Lite kosztuje w tym przypadku 499 zł w jednorazowej opłacie startowej.

W skali trwania umowy (24 miesiące) zapłacimy łącznie 1915 zł.

Naszym zdaniem: oferta kosztująca niemal tyle samo, co poprzednia, lecz zapewniająca dwukrotnie mniejszy transfer danych. Jeżeli wystarczy nam 5 GB, wybierzmy jeden z pakietów Red Bull Mobile.

6 zł w RBM i 1 zł w FM Group Mobile na start to zbyt wysoka opłata? W Plusie telefony nic nie kosztują – opłata startowa wynosi 0 zł. Do abonamentu należy jednak doliczyć dodatkową ratę za urządzenie. Można je nabyć w ratach rozbitych na 24, 36 lub 48 miesięcy. W przypadku 2 lat (czyli tyle samo, co długość trwania umowy GSM), rata miesięczna za Honor 7 Lite wynosi 40 zł.

W skali trwania umowy (24 miesiące) zapłacimy łącznie 2399,76 zł.

Naszym zdaniem: zdecydowanie najdroższa oferta w naszym top5. Brak opłaty za telefon nie rekompensuje jego wysoki rat, które wraz z abonamentem kosztują w tym przypadku niemal 100 zł miesięcznie. Do zalet można zaliczyć pakiet roamingu (którego brak u konkurencji) oraz możliwość zawarcia umowy w ramach programu SmartDOM, dzięki któremu można obniżyć rachunki na kolejne usługi operatora.

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów