Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Długo trzeba było czekać na nowy model Honora. Długo trzeba było tez czekać na Honora 50 i Honora 50 Lite aby zawędrował do Europy. Jego premiera miała miejsce jeszcze latem, a dopiero teraz pojawia się na Starym Kontynencie. Oba model można już zamówić w Wielkiej Brytanii. Miejmy nadzieję, że szybko pojawią się także na innych rynkach europejskich.

Mocne specyfikacje, dobre aparaty i…

Najważniejszym elementem na który trzeba zwrócić uwagę w europejskiej wersji Honora 50 i Honora 50 Lite jest obecność usług Google’a. Prawdopodobnie to było między innymi powodem tak długiego czekania na premierę tych smartfonów w Europie.

Honor 50 pracuje pod kontrolą Snapdragona 778G wspartego 8 GB pamięci RAM. Na pliki przeznaczono 128 lub 256 GB przestrzeni dyskowej. Prawdopodobnie nie będzie możliwości rozszerzenia jej o zewnętrzną kartę pamięci. Smartfon natomiast obsługuje sieci 5G.

Znajdziemy tutaj panel wykonany w technologii AMOLED o przekątnej 6,6 cala. Obsługuje on częstotliwość odświeżania na poziomie 120 Hz oraz rozdzielczość Full HD+. Posiada bardzo cienkie ramki, które pozytywnie wpływają na odbiór wizualny smartfona.

W przypadku aparatów mamy tutaj do czynienia z poczwórnym aparatem głównym. Podstawowa jednostka posiada matrycę 108 Mpix. Oprócz tego można skorzystać z aparatu ultraszerokokątnego 8 Mpix. Całość uzupełniają dwa obiektywy o matrycach 2 Mpix. Na froncie będzie można skorzystać z pojedynczej kamerki 32 Mpix.

Honor 50 posiada baterię o pojemności 4300 mAh wyposażony w szybkie ładowanie na poziomie 66 W. Wedle producenta takie wartości pozwolą naładować smartfon od 0 do 70% w 20 minut.

Najlepsze telefony Honor 2022 ->

Honor 50 Lite nieco się rożni od modelu bazowego. Ma nieco większy ekran o przekątnej 6,7 cala ale prawdopodobnie nie AMOLED-owy. Zasilany jest innym procesorem – nie został on jeszcze ujawniony, ale większość źródeł wspomina o Snapdragonie 662. Będzie także oferował dwa warianty pamięci RAM – 6 oraz 8 GB. Nieco inna jest również konfiguracja aparatów, gdyż podstawowa jednostka została tutaj wyposażona w matrycę 64 Mpix, natomiast aparat do selfie posiada 16 Mpix. Pozostałe parametry powinny być zbliżone lub takie same jak w podstawowym modelu.

Honor 50 jest już dostępny na Wyspach Brytyjskich w przedsprzedaży. Na półkach sklepowych ma pojawić się od 4 listopada. Natomiast na kilku innych rynkach europejskich rozpoczęcie sprzedaży planowane jest od 18 listopada. Podstawowy wariant kosztuje 529 euro. Natomiast Honor 50 Lite to wydatek minimum 299 euro i będzie on dostępny w sprzedaży od 18 listopada.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Źródło: gizmochina.com, 91mobiles.com.

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów