Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Marka Honor, pomimo trudnej sytuacji związanej z brakiem dostępu do usług Google’a, co jakiś czas prezentuje nowe modele smartfonów. Niektóre z nich pojawiają się również w Europie. Tak jest w przypadku modelu Honor 10X Lite, który pojawił się na niektórych światowych rynkach bez specjalnego rozgłosu. Pomimo wcześniejszych informacji, dopiero teraz jego sprzedaż rozszerza się na inne kraje europejskie.

Średniak z mocną baterią

Honor 10X Lite tak naprawdę niczym specjalnym się nie wyróżnia. Za poprawną pracę odpowiada autorski Kirin 710A, który jest już obecny na rynku w różnych wersjach od dłuższego czasu. Wpiera go 4 GB pamięci RAM. Na pliki przeznaczono 64 GB przestrzeni dyskowej z możliwością rozszerzenia o zewnętrzną kartę pamięci.

Smartfon wyposażono w ekran o przekątnej 6,67 cala obsługujący rozdzielczość Full HD+. Wykonany on jest w technologii IPS. Posiada niewielkie ramki wokół ekrany i nieco bardziej zaznaczony podbródek. Znajdziemy tutaj również niewielką dziurkę na kamerkę do selfie.

W przypadku aparatu zastosowano poczwórną jednostkę główną. Podstawowy aparat posiada matryce 48 Mpix. Oprócz tego można skorzystać z aparatu ultraszerokokątnego z matrycą 8 Mpix. Całość tradycyjnie już uzupełniają dwa „oczka” dedykowane zdjęciom macro i do pomiaru głębi ostrości o matrycach 2 Mpix. Na froncie znajdziemy aparat do selfie o matrycy 8 Mpix.

Honor 10X Lite został wyposażony w całkiem pojemną baterię której ogniwo wynosi 5000 mAh. Nie ma natomiast żadnych informacji na temat jakiegokolwiek szybkiego ładowania. Będzie on dostępny w trzech kolorach

Cena urządzania została ustalona na około 229 euro. Na ten moment jest ono dostępne między innymi w Rosji, Francji i Niemczech. Możliwe, że sprzedaż zostanie rozszerzona na pozostałe rynki europejskie. Można natomiast się zastanawiać jaki sens ma wprowadzanie kolejnego podobnego modelu na rynek za nie najmniejsze pieniądze. Chyba że będzie przeznaczony głównie dla operatorów. Jak ostatecznie będzie zapewne niebawem się przekonamy.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Źródło: 91mobiles.com.

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

avatar
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów