Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Google usprawni Chrome – będzie bardziej energooszczędnie?

avatar
Google Chrome

Przeglądarka Chrome należy do najpopularniejszych aplikacji na rynku. Główną wadą rozwiązania Google jest ogromne zapotrzebowanie na energię. Czy wersja Brotli pozwoli zaoszczędzić dodatkowe procenty naszej baterii?

Już za niedługo czeka nas duża aktualizacja przeglądarki Chrome. Zmiany dotkną zarówno mobilną, jak i klasyczną, komputerową wersję oprogramowania Google. Największą nowością będzie zaimplementowanie algorytmów, które pozwolą na sprawniejsze ładowanie stron internetowych – aż do 25 procent. Właściciel najpopularniejszej wyszukiwarki świata usprawnił również mechanizmy zużycia danych oraz energooszczędności. Jak twierdzą przedstawiciele Google’a, nowa formuła ma przyczynić się do poprawy poziomu kompresji obrazów oraz czcionek. Pierwsze wzmianki o Chrome Brotli pojawiły się we wrześniu ubiegłego roku. Zmiany wejdą w życie z następną aktualizacją naszej przeglądarki. Czekamy!

W naszym poradniku przygotowaliśmy zestaw informacji o sposobach na oszczędzanie baterii naszego smartfona.

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

star ocena
3.7/5 - (3 votes)
Czy ten artykuł był pomocny? Twoja opinia pozwala nam pisać jeszcze lepsze treści.
Oceń artykuł poniżej
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
Wybrano do porównania: