Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Google pomoże odblokować smartfony… policji

avatar
Figurki Android

Google może zdalnie odblokować telefon pod kontrolą systemu Android – sugerują przecieki z biura nowojorskiego prokuratora generalnego. Okazuje się, że amerykański gigant chętnie współpracuje z organami ścigania

Google w ogniu krytyki. Powodem są doniesienia z biura nowojorskiego prokuratora generalnego, które zdradzają prawdziwe oblicze firmy. Niezależne źródła twierdzą, że właściciel najpopularniejszej przeglądarki świata przyczynił się do odblokowania wielu zabezpieczonych telefonów, pracujących pod kontrolą systemu Android. Posiada on odpowiednie narzędzia do zdalnego zarządzania urządzeniem, z dezaktywacją blokady na czele. Oczywiście, aby tego dokonać, koncern wymagał przedstawienia oficjalnego nakazu przeszukania, wystawionego przez właściwy organ ścigania.

Możliwość ingerencji w urządzenie została ograniczona wraz z premierą Androida 5.0 Lolipop – nowszy system jest w pełni szyfrowany. Niestety, ponad 75 procent wszystkich dostępnych smartfonów i tabletów w dalszym ciągu działa pod kontrolą starszych wersji Androida, podatnych na deszyfrację. Podobny zabieg zastosowało Apple. Dopiero instalacja iOS-a w wersji 8.0 lub wyższej uchroni przed możliwością zdalnego odblokowania przez producenta popularnych „jabłek”.

Współpraca na linii rząd-koncerny nie jest niczym nowym. Niestety, wbrew licznym zapewnieniom nie jesteśmy w stanie całkowicie ochronić naszego urządzenia przed nieautoryzowanym dostępem. Szczególnie ze strony producenta….

Nasza porównywarka pomoże w wyborze odpowiedniego abonamentu i najlepszego aparatu za rozsądną cenę.

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

star ocena
5/5 - (2 votes)
Czy ten artykuł był pomocny? Twoja opinia pozwala nam pisać jeszcze lepsze treści.
Oceń artykuł poniżej
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
Wybrano do porównania: