Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Składany Google Pixel jeszcze w tym roku?

zdjęcie przedstawiające telefon google-pixel-fold

Składany smartfon od Google’a to długo wyczekiwana nowość. Na tyle długo, że niektórzy mieli już wątpliwości, czy w najbliższym czasie go zobaczymy. Jednak według najnowszych informacji, które właśnie pojawiły się w sieci, model ten może zadebiutować jeszcze w tym roku.

Prace na zaawansowanym etapie

Co ciekawe, prace nad składanym smartfonem trwają już od ponad dwóch lat. Jeśli tak jest, to rzeczywiście mogą one być już na etapie finalizacji. Oznaczałoby to wprowadzenie do sprzedaży Google’a Pixel Fold – bo być może taka będzie jego nazwa – jeszcze w tym roku. Na razie smartfon funkcjonuje pod nazwą kodową Google Passport.

Na temat specyfikacji technicznej na razie niewiele wiadomo. Zapewne sercem smartfona będzie jeden z wydajniejszych procesorów dostępnych na rynku. W zasadzie do wyboru są dwie opcje. Albo Google postawi na procesor od Snapdragona wzorem poprzednich serii lub tak samo jak w nadchodzącym Google Pixel 6 będzie to zmodyfikowany wariant Exynosa produkowany na specjalne zamówienie. Można się spodziewać również sporo pamięci RAM, a minimalna sensowna wartość to 8 GB.

Natomiast sam ekran będzie wykonany w technologii LTPO OLED i będzie się składał do wewnątrz jak książka. Tutaj również możliwe, że część lub całość tej technologii zostanie dostarczona przez Samsunga. Możliwe, że przekątna ekranu po rozłożeniu wyniesie 7,6 cala.

Najlepsze telefony Pixel 2021

Na ten moment nie wiadomo nic na temat aparatów Google Pixel Fold. Poza jednym elementem. Jest pewna doza prawdopodobieństwa, że przedni aparat do selfie będzie po prostu schowany pod ekranem. Ale jak dotąd nie ma żadnego potwierdzenia tej informacji więc trzeba brać ją z dużą dozą sceptycyzmu.

Już 19 października Google powinno pokazać najnowszą serię swoich flagowców, czyli Google Pixel. Niektórzy mówią, że w tym samym terminie pojawi się także składany smartfon tej firmy. A przynajmniej zostanie zaprezentowany, bo sprzedaż może zacząć się później. Ceny na ten moment są oczywiście nieznane.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Źródło: 91mobiles.com, gizmochina.com.

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

Oceń tą stronę
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.