Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Google Pixel 6a pojawia się na horyzoncie

google-pixel-6-pro

Dopiero co zadebiutowały Google Pixel 6 i Google Pixel 6 Pro, a zaczynają się pojawiać pierwsze informacje o ich młodszym i nieco słabszym bracie jakim ma być Google Pixel 6a. Ma on być wizualnie mocno podobny do wspomnianych wcześniej urządzeń. Może być również popularniejszy, bo zapewne będzie miał niższą cenę od topowych urządzeń Google’a.

Jedna rodzina, podobny wygląd

Pixel 6a nie będzie się wyróżniał na tle innych urządzeń z rodziny. Ba, będzie zaprojektowany w tym samym stylu. Oznacza to, że będzie miał charakterystyczny tylny pasek, na którym zostaną umieszczone aparaty. Na froncie zaś będzie pojedynczy, centralnie umieszczony w górnej części wyświetlacza aparat do zdjęć selfie.

Na ten moment nie ma żadnych pewnych informacji na temat specyfikacji smartfona. Jednak można spodziewać się, że urządzenie zostanie wyposażone również w procesor Tensor, tylko o mniejszej wydajności niż w topowych modelach. Układ ten powstanie oczywiście w fabrykach Samsunga przy zachowaniu konkretnych wytycznych Google’a.

Wiele wskazuje na to, że Pixel 6a zostanie wyposażony w 6 lub 8 GB pamięci RAM. Znajdzie się zapewne także minimum 128 GB przestrzeni dyskowej na pliki. Nie oczekujmy natomiast możliwości rozszerzenia jej o zewnętrzną kamerkę do selfie.

Ekran smartfona powinien mieć przekątną 6,2 cala. Praktycznie pewnikiem jest, że będzie on wykonany w technologii OLED. Należy także spodziewać się minimum 90 Hz odświeżania. Zapewne również będzie miał zaimplementowany czytnik linii papilarnych.

Najlepsze telefony Pixel 2022

Nic na ten moment nie wiadomo na temat aparatów Google Pixel 6a. Wydaje się, że znajdą się tutaj dwie jednostki – podstawowy aparat oraz ultraszerokokątny. Pod względem oprogramowania będzie zapewne bardzo dobrze. A jaka matryca? Może również tutaj Google pokusi się o 50 mpix. Jednak większe prawdopodobieństwo jest w tym, że zobaczymy tutaj matrycę 12 Mpix.

Nic nie wiadomo także na ten moment na temat baterii. Wydaje się, że znajdziemy tutaj ogniwo około 4000 mAh z szybkim ładowaniem. Nie zabraknie natomiast najnowszego Androida 12. Smartfon będzie wspierany dużymi aktualizacjami przez 3 lata oraz aktualizacjami bezpieczeństwa przez 5 lat. Zadebiutuje w pierwszej połowie przyszłego roku.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Źródło: 91mobiles.com, gizmochina.com.

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów