Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Google Pixel 6 z nowym modemem

google-pixel-6

Potwierdza się coraz więcej informacji dotyczących nadchodzącego flagowca Google Pixel 6. O procesorze, który powstaje we współpracy z firma Samsung pisaliśmy już wcześniej. Teraz jednak okazuje się, że także modem ma być autorstwa koreańskiego giganta, a nie jak do tej pory, od Qualcomma.

Najlepsze telefony Pixel 2021

Własny procesor

Jak już wcześniej była mowa, Google Pixel 6 będzie pracował pod kontrolą autorskiego procesora Tensor, który powstaje na bazie procesorów Exynos. Google częściowo – choć niechętnie – potwierdza tą informację. Teraz dochodzi jeszcze jeden istotny wątek. Mianowicie również modem będzie oparty na produkcie Samsunga, a konkretnie na modemie Exynos 5123.

W przypadku USA będzie to znaczna dywersyfikacja, gdyż na tym rynku praktycznie wszystkie modemy obsługujące sieci 5G, a takim jest właśnie Exynoos 5123, pochodzą od Qualcomma. Swoją drogą to ciekawy ruch, gdyż oznacza przełamanie swego rodzaju monopolu jednej marki.

Jeżeli chodzi zaś o wspomniany wcześniej procesor Tensor, wiele wskazuje na to, ze jest to zmodyfikowany i nie wydany wcześniej procesor Exynos 9855. Co ciekawe, to nie jedyne komponenty pochodzące od Samsunga. Oprócz tego na pokładzie Google Pixel 6 znajdzie się także wyświetlacz oraz aparat również przygotowane przez koreańskiego giganta.

A co z pozostałą specyfikacją? Można się spodziewać ekranu o przekątnej 6,4 cala wykonanego w technologii AMOLED. Będzie on obsługiwał rozdzielczość Full HD+ i odświeżanie na poziomie 90 Hz. Zapewne będzie miał zaimplementowany czytnik linii papilarnych w ekranie.

W przypadku aparatów w dalszym ciągu niewiele wiadomo. Znamy dostawcę ale nie znamy ostatecznych parametrów. Google Pixel 6 prawdopodobnie zaoferuje podwójny aparat główny. Oprócz jednostki podstawowej znajdzie się tutaj obiektyw ultraszerokokątny. Natomiast trzy obiektywy powinien otrzymać model Pro, który wzbogacony zostanie o teleobiektyw z poczwórnym zoomem optycznym.

Kolejne informacje na temat Google Pixel 6 powinny pojawić się w najbliższych tygodniach, gdyż prace nad nim wchodzą w kluczową fazę. Na razie nie wiadomo nic o kwocie jaką trzeba będzie zapłacić za smartfona. Również trudno stwierdzić, czy oficjalnie pojawi się w Polsce.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Źródło: gizmochina.com, phonearena.com.

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

Oceń tą stronę
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.