Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Najnowsze informacje na temat serii Google Pixel 6

Google Pixel 6

Wszystko wskazuje na to, że już w tym miesiącu zobaczymy najnowszy smartfon od Google’a. Mowa oczywiście o serii Pixel 6, która oprócz podstawowego modelu będzie miała także wariant Pro. Jeszcze nie ma oficjalnej daty premiery, ale wszystkie plotki wspominają o jednej, niedalekiej dacie – 19 października. Zatem najnowsze smartfony mogą być już niemal na wyciągnięcie ręki.

Autorski procesor, świetne ekrany i dobre aparaty

Nie do końca aż taki autorski, jak mogłoby się wydawać. Oba modele będą pracowały pod kontrolą procesora Tensor produkowanego przez Samsunga, ale przy ścisłej współpracy i zgodnie z wytycznymi Google’a. Wedle najnowszych informacji będzie on posiadał dwa rdzenie X1 taktowane zegarem 2,8 GHz, dwa rdzenie A78 taktowane zegarem 2,25 GHz i cztery rdzenie A55 taktowane zegarem 1,8 GHz.

Google Pixel 6 będzie miał najprawdopodobniej ekran o przekątnej 6,4 cala. Wykonany on zostanie w technologii AMOLED i będzie obsługiwał rozdzielczość Full HD+. Oczywiście nie zapomniano tutaj o wyższej częstotliwości odświeżania na poziomie 90 Hz. Natomiast wariant Pro powinien mieć przekątną 6,71 cala, posiadać zakrzywiony wyświetlacz AMOLED i obsługiwać rozdzielczość QHD+. Częstotliwość odświeżania również powinna być większa i wynosić 120 Hz.

W przypadku aparatu głównego, w podstawowym modelu Pixela 6 zobaczymy podwójny aparat. Podstawowa jednostka będzie miała matrycę 50 Mpix. Nie zabraknie tutaj także aparatu ultraszerokokątnego 12 Mpix. W modelu Pro znajdzie się także miejsce dla teleobiektywu o matrycy 48 Mpix wyposażonego w czterokrotny zoom optyczny. Na froncie obu smartfonów powinna znaleźć się kamerka do selfie 8 Mpix.

Tym razem nie powinniśmy narzekać na baterię. Co najmniej jeden z modeli Google Pixel 6 będzie wyposażony w ogniwo o pojemności 5000 mAh. Będzie ono umożliwiało szybkie ładowanie na poziomie 33 W. Nie zabraknie tutaj oczywiście najnowszego Androida 12 na pokładzie.

Najlepsze telefony Pixel 2024

A czego można się spodziewać po cenach? Jeśli wierzyć dotychczasowym informacjom ceny i warianty pamięciowe dla Google Pixel 6 Pro w Europie będą wyglądały następująco:

  • Google Pixel 6 Pro 12/128GB – 899 euro
  • Google Pixel 6 Pro 12/256GB – 999 euro
  • Google Pixel 6 Pro 12/512GB – 1099 euro

Nieznane są na ten moment niestety ceny podstawowego modelu.

Lada chwila Google powinno ogłosić oficjalnie datę premiery. Miejmy nadzieję, że 19 październik zostanie potwierdzony. Niestety raczej nie ma co liczyć na oficjalną dystrybucje smartfona w naszym kraju. Na szczęście stosunkowo łatwo będzie można go sprowadzić zza naszej zachodniej granicy.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Źródło: gizmochina.com.

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

Oceń tą stronę
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.