Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Poprzednia seria flagowego smartfona od Google jest już na rynku od pewnego czasu. Firma zatem zaczęła już prace nad jego kolejną generacją. Wiele jednak wskazuje na to, że Pixel 6 będzie się wyróżniał nie tylko świetną optymalizacją systemu, ale także jednostką centralną. Brzmi to całkiem interesująco.

Najlepsze telefony Pixel 2021 ->

Autorski procesor zamiast Snapdragona

Dotychczasowe flagowce od Google’a wyposażone były w procesory od Snapdragona. Jednak wszystko wskazuje na to, że w tym roku może się to zmienić. W sieci pojawiły się informacje na temat autorskiego chipu pod tymczasową nazwą „Whitechapel”. Z dotychczasowych informacji wynika, że Google nie będzie produkował tego procesora sam. Nawiązał natomiast współpracę z Samsungiem. Prosty z tego wniosek, że sporo cech jednostki centralnej może być podobna lub wspólna z Exynosami.

Jeżeli chodzi o specyfikację samego procesora, na ten moment mamy dość szczątkowe informacje. Wiele wskazuje na to, że będzie on wykonany w technologii 5 nm. Znajdzie się tam osiem rdzeni, dwa z nich to Cortex-A78, dwa kolejne to Cortex-A76 oraz cztery Cortex-A55. Na pokładzie znajdzie się również miejsce dla procesora graficznego ARM Mali. Wszystko wskazuje na to, że jego wydajność będzie zbliżona do Snapdragonów z serii 7.

Dlaczego Google decyduje się na autorski i niestandardowy procesor? Powód wydaje się jasny. W ten sposób będzie miał pełną kontrolę nad sterownikami, a to z kolei całkowicie uniezależnia firmę w kwestii polityki aktualizacji. Dzięki temu możliwa będzie jeszcze lepsza optymalizacja systemu.

Na ten moment to praktycznie wszystkie informacje jakie pojawiły się na temat specyfikacji Pixela 6. Można oczywiście spodziewać się, że znajdzie się tutaj wyświetlacz wykonany w technologii OLED. Prawdopodobnie jego przekątna nie będzie największa i wyniesie w okolicy 6,3 cala.

Jeśli chodzi o aparat, to zapewne znajdzie się tutaj miejsce dla minimum trzech aparatów głównych umieszczonych w charakterystycznej wyspie. Na froncie zaś znajdzie się pojedyncza kamerka do selfie umieszczona centralnie.

Na ten moment nie wiadomo kiedy Google Pixel 6 zadebiutuje. Wydaje się, że będzie to pod koniec roku. Wtedy również poznamy cenę urządzenia. Warto natomiast czekać, gdyż dzięki własnej jednostce centralnej, optymalizacja systemu rzeczywiście może przejść na najwyższy poziom.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Źródło: phonearena.com, 91mobiles.com.

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

avatar
porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów