Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Google Pixel 6 – nowe informacje

Google-Pixel-6

Właśnie pojawiły się nowe informacje na temat nadchodzącej kolejnej generacji smartfona od Google’a. Co istotne, część z nich potwierdza wcześniejsze przypuszczenia, szczególnie te dotyczące nowego podejścia do kwestii procesora zastosowanego w Pixelu 6. Prawdopodobnie zobaczymy także drugi wariant z oznaczeniem Pro.

Najlepsze telefony Pixel 2021

Autorski procesor

Kluczową informacją na ten moment jest to, że zarówno Google Pixel 6, jak i Google Pixel 6 Pro, będą napędzane procesorem przeznaczonym tylko dla Google’a. Wyprodukuje go Samsung. Tym samym filozofia tworzenia tego smartfona znacznie przybliży się do podejścia Apple’a i jego iPhonów. Wszystko wskazuje na to, że dedykowany procesor zostanie wyprodukowany w technologii 5 nm. Będzie to prawdopodobnie chip podobny do Exynosa 2100 i o wydajności zbliżonej do Snapdragona 870.

W dobie trudności z dostawą podzespołów takie podejście może mieć ogromne znaczenie. Dodatkowo będzie to procesor przeznaczony prawdopodobnie tylko do smartfonów Pixel, ułatwi to zatem opracowanie i późniejszą aktualizację chociażby sterowników zoptymalizowanych pod ten konkretny model.

Wiele wskazuje na to, że zarówno Google Pixel 6, jak i wersja Pro, będą dostępne w kilku wariantach pamięciowych. W przypadku przestrzeni dyskowej powinniśmy zobaczyć 128, 256 oraz 512 GB przestrzeni dyskowej. W przypadku pamięci RAM możliwe, że zobaczymy kość 8 GB w modelu Pixel 6 oraz aż 12 GB w modelu Pro.

Jednym z największych atutów wszystkich Pixeli był „czysty” Android i szybkie oraz długookresowe aktualizacje. W nadchodzących smartfonach możemy oczekiwać, że zadebiutują one od razu z Androidem 12 i będą to pierwsze smartfony z tą generacją systemu operacyjnego. Wiele również wskazuje na to, że sporo się zmieni w samym systemie.

Na pierwszy rzut oka sporo zmieni się w samej kwestii wizualnej systemu. Począwszy od interfejsu, poprzez ikonki, a kończąc na dodatkowych aplikacjach i możliwościach. Zmieni się także kwestia wydajności i wsparcia oprogramowania. Niektóre informacje wspominają nawet o pięcioletnim wsparciu aktualizacji w przypadku Google Pixela 6. Gdyby ta informacja się potwierdziła, byłby to poważny argument za kupnem tego smartfona. Ma również zmienić się sposób zarządzania aplikacjami, dzięki czemu urządzenie ma być jeszcze szybsze.

Nadchodzący Google Pixel 6 i jego wariant Pro zapowiadają się naprawdę interesująco. Dobrze by było, jeśli w końcu byśmy doczekali się także oficjalnej sprzedaży i wsparcia w naszym kraju. Niestety jak do tej pory nie ma o tym żadnego słowa. Ale kto wie?

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Źródło: phonearena.com.

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów