Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Google Pixel 5a – wygląd i pierwsze dane techniczne

Google Pixel 5a

Google pracuje nad kolejną generacją swoich smartfonów. Na ten moment wszystko wskazuje na to, że Google Pixel 5a pojawi się w przyszłym kwartale. Na ten moment poznaliśmy niektóre elementy specyfikacji oraz prawdopodobny wygląd urządzenia. Możliwe również, że poznaliśmy jego cenę.

Mocny procesor i siła czystego systemu

Jedni Pixele uwielbiają, inni uważają je za zbyt drogie i nic nie wnoszące. Przyznać jednak trzeba, że jedną z zalet całej serii jest oprogramowanie. W końcu jest to smartfon od Google. W nadchodzącym Google Pixel 5a prawdopodobnie zobaczymy niepokazanego jeszcze Snapdragona 775. Na ten moment nie wiadomo ile znajdziemy tutaj pamięci RAM, ale można obstawić że będzie to kość 6 GB. Na pliki prawdopodobnie przeznaczone będzie 64 lub 128 GB.

Google Pixel 5a pod względem wyglądu prawdopodobnie będzie zbliżony do modelu 4a. Tak przynajmniej obecnie sugerują tendery. Dobrze zapowiada się tutaj ekran. Będzie on wykonany w technologii OLED i będzie posiadał przekątną 6,2 cala. Jest pewna nadzieja, że będzie miał zwiększone odświeżanie do poziomu 90 lub 120 Hz, choć nie jest to potwierdzona plotka. Wiadomo natomiast, że będzie miał pojedynczą dziurkę na przednią kamerkę do selfie.

Jeżeli chodzi o aparat główny możliwe, że zostaną one zapożyczone z obecnego flagowego Google’a Pixela 5. Oznacza to, że byłaby to podwójna jednostka wyposażona w matrycę 12,2 Mpix dla aparatu głównego i w matrycę 16 Mpix dla aparatu ultraszerokokątnego. Można się tutaj spodziewać dobrej jakości optyki i specjalnego trybu do astrofotografii.

Niestety nie wiadomo w jakie ogniwo zostanie wyposażony smartfon. Miejmy nadzieję, że będzie to bateria o pojemności minimum 4000 mAh. Zapewne znajdzie się także miejsce dla szybkiego ładowania.

Na dokładną datę premiery przyjdzie nam jeszcze poczekać. Co do ceny również na ten moment sprawa jest dość niepewna, ale wedle źródeł Google Pixel 5a może kosztować w okolicy 499 dolarów. W Polsce na ten moment nie ma oficjalnej dystrybucji Pixeli, choć niektóre sklepy ściągają je na własną rękę. Niestety powoduje to znaczny wzrost cen.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Źródło: phonearena.com, 91mobiles.com.

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów