Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Google Pixel 5A jednak się pojawi

avatar
Google Pixel 5a render

W sieci pojawiła się właśnie ciekawa informacja. Jak się okazuje, Google Pixel 5A jednak pojawi się na rynkach i to jeszcze tego lata. Jest to o tyle dobra informacje, że wcześniejsze przecieki wspominały o anulowaniu tego modelu ze względu na trudności w dostępności niektórych podzespołów.

Najlepsze telefony Pixel 2021

Średniak z wyższej półki

Najnowsze informacje wspominają o tym, że premiera Google Pixel 5A ma się odbyć już w sierpniu. Zgadzałoby się to z planem wydawniczym, gdyż poprzednik został ogłoszony 3 sierpnia, natomiast do sprzedaży trafił 20 sierpnia. Wiele wskazuje na to, że również w tym wypadku tak będzie. Co istotne, najnowsze informacje wspominają, że smartfon trafi na różne rynki. Wcześniej spekulowano, że może pojawić się tylko w USA i Japonii.

A na co można liczyć w najnowszej odsłonie autorskiego smartfona od Google’a? Jego sercem będzie Snapdragon 765G. Wsparty będzie prawdopodobnie 4 GB lub 6 GB pamięci RAM. Na pliki przeznaczone zostanie 128 GB przestrzeni dyskowej. Nie wiadomo natomiast, czy znajdzie się miejsce na zewnętrzną kartę pamięci. Smartfon będzie oczywiście obsługiwał sieci 5G.

W przypadku ekranu, można liczyć na panel o przekątnej 6,2 cala wykonany w technologii OLED. Będzie to zatem dość kompaktowy smartfon. Prawdopodobnie wyświetlacz będzie także obsługiwał odświeżanie na poziomie 90 Hz. Na froncie znajdzie się także miejsce na dziurkę w ekranie po lewej stronie na pojedyncza kamerkę do selfie.

W przypadku aparatu głównego Google Pixel 5A znajdziemy tutaj podwójny aparat główny. Niestety na ten moment nie ma żadnych konkretnych danych na temat tych aparatów. Możliwe, że będą to dwie matryce 12 Mpix, a jeden z aparatów będzie ultraszerokokątny. Możemy się natomiast spodziewać ponadprzeciętnych możliwości fotograficznych, gdyż modele te zazwyczaj wyprzedzały pod tym względem konkurencję.

Z dostępnych renderów wynika, że smartfon będzie miał czytnik linii papilarnych ulokowany na pleckach. Można także spodziewać się, że zadebiutuje z najnowszym Androidem 12 i będzie to pierwszy lub jeden z pierwszych smartfonów z tą edycją systemu operacyjnego.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ
PORÓWNAJ OFERTY

Źródło: 91mobiles.com phonearena.com

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

star ocena
Oceń tą stronę
Czy ten artykuł był pomocny? Twoja opinia pozwala nam pisać jeszcze lepsze treści.
Oceń artykuł poniżej
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
Wybrano do porównania: