Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Google Pixel 5 – pierwsze informacje

smartfon Pixel

Pomimo, że do premiery flagowych modeli Google Pixel 5 jeszcze daleko, w sieci zaczynają pojawiać się pierwsze informacje na ich temat. Jeżeli gigant z Mountain View zachowa dotychczasowy cykl wydawniczy, to nowej generacji Pixeli należy spodziewać się dopiero w październiku. Nie przeszkadza to w snuciu domysłów dotyczących ich specyfikacji.

Nowy Pixel 5

Pewne światło na ten temat rzuca deweloperska wersja Androida 11, która właśnie została udostępniona dla wybranych użytkowników. W kodzie źródłowym rozwojowej wersji nowej generacji systemu operacyjnego, według niektórych programistów można wyczytać funkcję odwrotnego ładowania bezprzewodowego. Dzięki temu istniałaby możliwość naładowania innych smartfonów swoim Google Pixel 5. Co ciekawe, wiele wskazuje, że nie tylko telefonów. Funkcja ta miałaby być dostępna dla wszystkich kompatybilnych urządzeń, a zatem także dla opasek fitness, smartwatchy i innych podobnych urządzeń. A skąd wiadomo, że konkretnie chodzi o nową generację Pixeli? W kodzie źródłowym funkcja ładowania wstecznego miała zapisany przedrostek com.google.android zamiast com.android, który jest adresowany do wszystkich urządzeń. Stąd wniosek, że powyższa funkcja pojawi się w Google Pixel 5.

Na kolejnego flagowca z Mountain View przyjdzie nam poczekać jeszcze parę miesięcy. Zapewne co jakiś czas będą pojawiać się kolejne informacje o przewidywanej specyfikacji. Wniosek z tego, że powinniśmy większość szczegółów poznać dużo wcześniej przed planowaną premierą. Chyba, że Google postanowi wcześniej w tym roku pokazać Pixele 5.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Źródło: 91mobiles.com.

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów