Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Google Pixel 4a – najnowsze informacje i wygląd

Prawdopodobny wygląd Google Pixela 4a

Google intensywnie pracuje nad słabsza wersją swojego flagowca. Mowa oczywiście o Google Pixel 4a, który ma należeć do średniej półki ale zapożycza sporo ze swoich mocniejszych braci. Smartfon ma pojawić się dopiero za kilka miesięcy ale już teraz pojawiają się informacje na temat jego wyglądu i specyfikacji.

Wedle najnowszych plotek, Google Pixel 4a ma pracować pod kontrolą Snapdragona 730 wspartego przez 6 GB pamięci RAM. W dobie najnowszych smartfonów nie jest to jakaś oszałamiająca specyfikacja, należy jednak pamiętać, że atutem Pixeli powinna być doskonała optymalizacja systemu. Oprócz tego prawdopodobnie do dyspozycji użytkownika będzie 64 GB przestrzeni dyskowej, choć niektóre źródła podają 128 GB pamięci, co byłoby zdecydowanie lepszym rozwiązaniem.

Google Pixel 4a prawdopodobnie będzie posiadał ekran o przekątnej 5,81 cala wykonany w technologii OLED w rozdzielczości Full HD+. Nie powinien mieć przesadnie wielkich ramek, będzie za to posiadał dziurkę na kamerkę do selfie w lewym górnym rogu.

W przypadku aparatu głównego prawdopodobnie dostaniemy tutaj jednostkę wyposażoną w matrycę 12,2 Mpix zapożyczoną z flagowych modeli. Będzie ona wyposażona także w optyczną stabilizację obrazu, a także w wiele ulepszeń softwarowych. Na ten moment wygląda na to, że w Google Pixel 4a zobaczymy tylko pojedynczy aparat główny. Co wcale nie musi przeszkadzać, gdyż pod względem jakości wykonywanych zdjęć są to jedne z lepszych smartfonów.

Jeżeli chodzi o zasilanie, to Google Pixel 4a będzie posiadał baterię o pojemności 3080 mAh wyposażoną w szybkie ładowanie na poziomie 18W. Nie będzie natomiast posiadał ładowania bezprzewodowego. Cieszy zaś fakt zastosowania klasycznego złącza słuchawkowego. Smartfon będzie najprawdopodobniej posiadał plastikową obudowę, a na pleckach znajdzie się miejsce dla klasycznego czytnika linii papilarnych.

Co ciekawe, pomimo że do premiery smartfona zostało jeszcze sporo czasu, pojawiają się już pierwsze zdjęcia dedykowanych akcesoriów. Możemy znaleźć projekt etui ochronnego, które właśnie zdradza przewidywany wygląd Google Pixela 4a. Przewidywana cena smartfona w dniu premiery ma wynieść 399 dolarów.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

 

Źródło: gizmochina.com, 9to5google.com

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

Oceń tą stronę
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów