Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Pixel 4 z funkcją odblokowywania twarzą i technologią Motion Sense

Google Pixel 4

Im bliżej premiery najnowszej generacji smartfonów od Google’a, tym więcej o nich wiemy. Część informacji ujawnia nawet sam producent Pixela 4. Tak było w przypadku technologii Motion Sense, nad którą Google pracuje już od czterech lat.

Nowe funkcje w Pixel 4

Rozwiązanie o którym mowa pozwoli w nadchodzących Pixelach 4 na sterowanie niektórymi zadaniami smartfona za pomocą gestów wykonywanych nad urządzeniem. Do takich funkcji należeć będzie między innymi pomijanie piosenek, przełączanie w tryb drzemki alarmów czy też wyciszanie. Motion Sense działa na zasadzie swoistego radaru, który wykrywa ruch. Cała technologia umieszczona jest nad wyświetlaczem i jak do tej pory jest ograniczona do wykrywania dość prostych gestów wykonywanych przed ekranem. Google ma jednak nadzieję rozwój tej funkcjonalności i zapewne w przyszłości będzie możliwe rozpoznanie dużo bardziej złożonych gestów. Niestety technologia Motion Sense będzie dostępna tylko w wybranych krajach.

Kolejną ważną nowością w nadchodzących Pixelach 4 jest odblokowywanie twarzą. Nie jest to zwykłe androidowe face unlock. Wszystko wskazuje na to, że flagowce od Google’a będą pod tym względem dużo bezpieczniejsze. Będą one skanowały całą twarz na zasadzie obrazu 3D. W celu zapewnienia odpowiedniego bezpieczeństwa zostanie między innymi użyta kamerka podczerwieni. Google jest na tyle pewne swojego rozwiązania, że poprzez technologię rozpoznawania twarzy prawdopodobnie będzie można autoryzować płatności. Nie jest to jednak ostatecznie potwierdzona informacja. Co ciekawe, dane dotyczące zeskanowanej twarzy nie będą przekazywane poprzez Internet na serwery Google’a, tylko zapisywane na urządzeniu w chipie noszącym roboczą nazwę Titan M. Tak przynajmniej twierdzi gigant z Mountain View.

Na ten moment wedle dostępnych informacji Google Pixel 4 będzie wyposażony w Snapdragona 855 lub – co bardziej pewne – Snapdragona 855 Plus i co najmniej 6 GB pamięci RAM. Na pokładzie w momencie debiutu powinien być zainstalowany najnowszy Android Q. Nie wiadomo, czy smartfon oficjalnie pojawi się w Polsce.

Źródło: gsmarena.com, fonearena.com, gizmochina.com.

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów