Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Fuchsia OS nadal żyje

System Fuchsia OS

Google uruchomił oficjalną stronę internetową systemu operacyjnego Fuchsia OS. Oznacza to, że projekt nie został zapomniany i porzucany, a prace nad nim wciąż trwają. Co jeszcze wiemy na temat Fuchsia OS?

Nowy system Google’a

Dla przypomnienia, Fuchsia OS to projekt alternatywnego dla Androida systemu operacyjnego od Google’a. Jest tworzony już od jakiegoś czasu i ma być pewnego rodzaju zabezpieczeniem, gdyby Android zaczął chylić się ku upadkowi. Takiej alternatywy nie miał Symbian OS czy system BlackBerry i wiadomo, jak się to dla nich skończyło.


>>> Telefony z Androidem na pokładzie <<<


Obecnie na stronie internetowej projektu znajdują się podstawowe dane, a sama witryna została zapewne stworzona w celu rozpowszechnienia informacji o projekcie. Co istotne, sam system Fuchsia nie działa na jądrze Linuksa tak jak Android, tylko na jądrze o nazwie „Zircon”. Wszystko też wskazuje na to, że jest to system przygotowywany na różne urządzenia. Oprócz smartfonów powinien obsłużyć również tablety i laptopy. Jego zaletą ma być wydajność i płynność działania. Natomiast strona internetowa ma również pomóc poprzez wymianę poglądów na temat systemu i szersze zainteresowanie ze strony deweloperów.

Przed nowym systemem Fuchsia jeszcze długa droga do „usamodzielnienia się”. Przede wszystkim, jeśli kiedykolwiek ma zastąpić Androida, to musi mieć bogatą bazę aplikacji w sklepie. Przykład mobilnego Windowsa pokazuje, że właśnie ten próg może być najtrudniejszy do przeskoczenia. Na razie jednak system jest na bardzo wczesnym poziomie rozwoju. W zeszłym roku dostał natomiast wsparcie dla chipsetu Kirin 970 i dzięki temu udało się go importować na Honor Play.

Fuchsia nie ma w swoim zamierzeniu stanowić konkurencji dla Androida. Jeśli jednak uda się go kiedyś dopracować i okaże się lepszym systemem, być może nastąpi płynne przejście z jednego systemu na drugi. Android mógłby być powoli wygaszany, by Fuchsia OS rosła w siłę. Ale do tego momentu pozostało jeszcze sporo czasu.

Źródło: gsmarena.com, phonearena.com.

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów