Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone

Elastyczne smartfony coraz bliżej

Elastyczne smartfony są znacznie bliżej, niż sądziliśmy? Badania nad uginanym ekranem dotykowym kontynuuje od kilku lat Samsung, lecz dotąd nie były znane pewne szczegóły na temat postępów prac. Co jakiś czas media karmiono nie do końca niepotwierdzonymi informacjami, przeciekami czy wręcz zwykłymi plotkami. Jednak być może już za kilka dni dokona się prawdziwa rewolucja. Wiadomo również, że w grze jest kolejny gracz z Półwyspu Koreańskiego – LG.

Elastyczny ekran w telefonach

Samsung pracuje nad elastycznym wyświetlaczem od dłuższego czasu. Stworzył już nawet prototypy takich ekranów o przekątnych 5,68 i 7,29″ (oczywiście w technologii Super AMOLED), jednak nie afiszował się nimi zbyt głośno. Wiele wskazuje jednak na rychłe wprowadzenie na rynek elastycznych smartfonów. Samsung ma bowiem w dniu 7 listopada zaprezentować takie urządzenie.

Przykładowa oferta ze smartfonem Samsung:

Swój wkład w rozwój technologii składanych wyświetlaczy chce mieć również LG. Producent ma zaprezentować swojego elastycznego smartfona na targach CES 2019, które odbędą się w Las Vegas w dniach od 8 do 12 stycznia. O wszelkich nowościach będziemy na bieżąco informować.

Przykładowa oferta ze smartfonem LG:

Źródła: 1, 2.

Czy jesteśmy faktycznie w przededniu ery elastycznych wyświetlaczy? To poniekąd powrót do przełomu wieków, kiedy składane telefony komórkowe z klapką były na topie. O innym nowym-starym pomyśle producentów telefonów, a więc sliderze w smartfonie, pisaliśmy niedawno z okazji zaprezentowania Xiaomi Mi Mix 3 i Honora Magic 2.

Jak myślicie – czy nowa technologia się przyjmie? Czy tęsknicie za telefonami z klapką? Jeżeli elastyczne smartfony stałyby się powszechne, a ich cena i możliwości pozostałyby na podobnym poziomie jak w standardowych modelach, to rozważylibyście ich zakup?

Elastyczne smartfony coraz bliżej
5 (100%) 4 głosów

{{selectedInfo}}
+48
  • {{ error }}
Proszę zaznaczyć powyższe zgody
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.