Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Końcem listopada zeszłego roku przygotowaliśmy zestawienie ofert na kartę od operatorów wirtualnych na tle pakietów proponowanych przez „wielką czwórkę”. Jak dowiedliśmy, podobny zakres w największych sieciach dostaniemy za znacznie wyższą cenę i to w długoterminowej umowie na abonament. Musiało minąć sporo czasu, by wreszcie jeden z liderów postanowił wytoczyć ciężkie działa w postaci niedrogiej i bezterminowej oferty prepaid, mogącej konkurować z tanimi sieciami. Operatorem tym okazał się nie Play – jakby na pierwszy rzut oka mogło się wydawać – a Orange.

Wirtualne sieci bez zmian

Zanim zaprezentujemy rewelacyjną taryfę z Orange, przypomnijmy, co zawierają najlepsze nielimitowane oferty naszych wirtualnych operatorów. A oferują oni bardzo dużo, zwłaszcza jeżeli weźmiemy pod uwagę niewygórowane opłaty miesięczne – 29 i 30 zł. Warto zaznaczyć, że opłaty i warunki pozostają w małych sieciach cały czas bez zmian.

Jedna z najpopularniejszych taryf wśród operatorów wirtualnych i zarazem jeden z najlepszych wyborów w kategorii cenowej do 30 zł. Dla niektórych minusem może być brak darmowych MMS-ów. Jednak nawet do 8 GB Internetu to – jak na pakiet za 29 zł – bardzo dużo. I to tym bardziej, że nie jest pobierany transfer za korzystanie m.in. z Facebooka, Messengera i Twittera. Virgin Mobile działa na łączach T-Mobile i Play.

Jedna z najlepszych ofert do 30 zł. Dostaniemy w niej aż 6 gigabajtów pakietu internetowego, lecz w przeciwieństwie do Virgin Mobile operator nie oferuje nielimitowanego dostępu do portali społecznościowych. Kolejnym minusem jest ważność konta na rozmowy przychodzące – jedynie 30 dni licząc od ostatniego doładowania. Operator korzysta z infrastruktury Polkomtelu (Plus).

Kolejna oferta z pakietem internetowym, tym razem o wielkości 10 GB. Standardowo mamy do dyspozycji 3 GB, a kolejne 7 dostajemy po doładowaniu naszego konta. Pakiet od Red Bull Mobile jest o złotówkę droższy od Virgin Mobile i Lycamobile, ale jako jedyny z nich zapewnia nielimitowane MMS-y. Operator korzysta z infrastruktury P4 (Play).

Która z powyższych ofert jest najlepsza? Dla tych, co często korzystają z portali społecznościowych najlepszych wyborem będzie Virgin Mobile, a dla często wysyłających wiadomości MMS – Red Bull Mobile. Również Lycamobile nie jest na straconej pozycji, gdyż przy wyborze operatora powinniśmy również zwrócić uwagę na zasięg sieci. Jeżeli w naszej okolicy jest on dobry w Plusie, a znacznie gorszy w Playu czy T-Mobile, to wybierzmy Lycamobile. O ile najlepszym zasięgiem w naszej okolicy nie cieszy się Orange, gdyż sieć ta wprowadziła początkiem 2016 roku ofertę godną wymienionej trójki.

Orange nokautuje konkurencję

Tak oto prezentuje się wspominana oferta. Nielimitowane połączenia nie tylko do wszystkich sieci komórkowych, lecz także na numery stacjonarne oraz darmowe SMS-y. Analogicznie jak w Virgin Mobile i Red Bull Mobile, lecz mamy do dyspozycji o 1 GB transferu więcej. Pakiet internetowy 6 GB dostajemy w gratisie za doładowanie w wysokości 30 zł. Miejmy nadzieję, że operator nie zrezygnuje z promocyjnych gigabajtów gdyż uczyniłoby to tę ofertę zupełnie nieatrakcyjną. Oferta ta jest tańsza dla przenoszących numer, bowiem kosztuje jedyne 26 zł. Lecz to nie wszystko, co przygotował pomarańczowy operator.

Osoby zdecydowane na przeniesienie numeru do Orange na kartę dostaną to samo co w wyżej wymienionej ofercie, nie z 6, a 8 GB transferu. Co więcej, przy doładowaniu w kwocie 30 zł – analogicznie co w poprzedniej taryfie – dostaniemy 6 GB gratis, a więc łącznie 14 gigabajtów (od sierpnia 18 GB)! Obecnie jest to najlepsza taryfa prepaid dostępna na polskim rynku GSM!

Podsumowanie

Wreszcie coś drgnęło wśród liderów rynku. Co prawda na mocną kontrofensywę zdecydował się jedynie Orange, ale to i tak sukces, biorąc pod uwagę stagnację w ofertach „wielkiej czwórki”. Dotychczas to sieci wirtualne wyznaczały nowe standardy w ofertach no limit w cenach do 30 zł. Czy nowe taryfy Orange podbiją rynek i zdobędą wiele klientów? Jak zareagują pozostali giganci – Play, Plus i T-Mobile, a także wirtualni operatorzy? Oczywiście będziemy informować naszych czytelników o wszelkich zmianach i promocjach.

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów