Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Wszystko wskazuje na to, że Asus pracuje na swoją topową serią smartfonów z serii ZenFon 8. Właśnie pojawiły się informacje na temat specyfikacji modelu Mini. Wynika z nich, że będzie to topowe urządzenie z dobra wydajnością. Nie jest do końca pewne natomiast, czy firma pozostanie przy charakterystycznym sposobie funkcjonowania aparatu w tym modelu.

Szybkie ładowanie i topowy procesor

Sercem Asusa ZenFon 8 Mini będzie najwydajniejszy procesor ze stajni Snapdragona, czyli jednostka 888. Nie wiadomo jaka pamięć zostanie tutaj zastosowana. Można jednak oczekiwać, że podstawowy wariant zapewni minimum 8 GB pamięci RAM i 128 GB przestrzeni dyskowej z możliwością rozszerzenia o zewnętrzną kartę pamięci.

W przypadku ekranu, z racji że jest to mniejsza jednostka, przekątna wyświetlacza wyniesie 5,92 cala. Będzie on wykonany w technologii OLED i będzie obsługiwał rozdzielczość Full HD+. Co najważniejsze, będzie także posiadał odświeżanie na poziomie 120 Hz. Jeżeli koncepcja smartfona będzie podobna jak w przypadku poprzednika, to ekran nie będzie posiadał żadnych wcięć ani dziurek, gdyż główny aparat po charakterystycznym odchyleniu będzie służył także jako aparat przedni.

Niewiele niestety wiadomo na ten moment na temat aparatu Asusa ZenFon 8 Mini. Możliwe, że będzie posiadał trzy jednostki. Na ten moment można się spodziewać, że podstawowa kamerka będzie wyposażona w matrycę 64 Mpix. Nie ma natomiast słowa na temat przedniego aparatu, stąd nadzieja, że charakterystyczny mechanizm z poprzednika zostanie także tutaj.

Wiadomo także, że smartfon zostanie wyposażony w szybkie ładowanie na poziomie 30 W. Nie ma informacji na temat pojemności, ale wydaje się, że nie będzie ona mniejsza niż 4000 mAh. Smartfon będzie prawdopodobnie także posiadał czytnik linii papilarnych zaimplementowany w ekran.

Nie wiadomo kiedy Asus ZenFone 8 Mini zostanie zaprezentowany. Wydaje się jednak, że będzie to w ciągu najbliższych kilku tygodni. Miejmy także nadzieje, że smartfon pojawi się także w Europie.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Źródło: gizmochina.com, 91mobiles.com.

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

avatar
porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów