Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Asus już 12 maja zaprezentuje nową generacje swoich flagowych smartfonów. Jednym z wariantów będzie Asus Zenfone 8 Mini. Jest to o tyle ciekawy model, że jako jeden z niewielu smartfonów na Androidzie określany jest mianem kompaktowego. Na ile to będzie prawda przekonamy się oczywiście po premierze. Jednak jak dotąd dane zapowiadają się całkiem obiecująco.

Telefony z ekranem 6 cali ->

Topowy procesor na pokładzie

Najważniejsze, że wedle najnowszych informacji sercem Asusa Zenfone 8 Mini będzie pełnowartościowy topowy procesor Snapdragon 888. Wcześniej w świecie Androida zdarzało się już tak, że smartfon w nazwie różnił się tylko dopiskiem „Mini” to miał również słabszy procesor. Ten Asus będzie obsługiwał maksymalnie 16 GB pamięci RAM i do 256 GB przestrzeni dyskowej. Wygląda to obiecująco.

W przypadku ekranu, wszystko wskazuje na to, że będziemy mieli do czynienia z panelem wykonanym w technologii AMOLED o przekątnej 5,9 cala. W dobie ponad 6,5-calowych smartfonów i niewielkich ramek, takie rozwiązanie powinno dać rzeczywiście kompaktowe rozmiary. Smartfon będzie obsługiwał rozdzielczość Full HD+, a wyświetlacz będzie miał odświeżanie na poziomie 120 Hz. Nie zabraknie także zaimplementowanego czytnika linii papilarnych pod ekranem.

W przypadku aparatu głównego będziemy mogli liczyć na potrójną jednostkę główną. Podstawowa kamerka zostanie wyposażona w matrycę Sony IMX686 o rozdzielczości 64 MP. Oprócz tego do dyspozycji użytkownika będzie aparat ultraszerokokątny z matryca 12 Mpix. Całość zamknie „oczko” dedykowane zdjęciom makro. Na froncie znajdzie się miejsce dla pojedynczej kamerki do selfie o matrycy 12 Mpix.

Jeżeli chodzi o energię, na pokładzie Asusa Zenfone Mini 8 zostanie zastosowana bateria o pojemności 4000 mAh. Będzie ona obsługiwała szybkie ładowanie na poziomie 30 W. Co ciekawe, smartfon prawdopodobnie będzie posiadał klasyczne złącze słuchawkowe, które jest coraz rzadziej spotykane szczególnie we flagowych konstrukcjach. Smartfon będzie posiadał także głośniki stereo oraz trzy mikrofony i obsługę dźwięku OZO.

Na ten moment nieznana jest cena Asusa Zenfone 8 Mini. O tym zapewne przekonamy się w dniu premiery, czyli jak już było wspomniane, 12 maja. Jeżeli Asus rozsądnie wyceni swój kompaktowy model i jeśli będzie on szeroko dostępny również w Europie, może liczyć na spory sukces.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Źródło: gizchina.com, gizmochina.com.

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

avatar
porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów