Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Rynek smartfonów gamingowych zagościł na dobre, a premiera każdego nowego modelu jest zazwyczaj sporym wydarzeniem. I właśnie jedna z nich miała miejsce. Zobaczyliśmy Asusa ROG Phone 5, który będzie dostępny w trzech różnych wariantach. Co najważniejsze, będzie także dostępny w Europie i najprawdopodobniej w naszym kraju.

Telefony gamingowe ->

Piorunująca wydajność

Co ciekawe, w najnowszej generacji zobaczymy aż trzy różne modele – Asus ROG Phone 5, Asus ROG Phone 5 Pro oraz Asus ROG Phone 5 Ultimate, które różnią się między innymi pamięcią. Natomiast każdy z nich wyposażony jest w topowego Snapdragona 888. Inaczej po prostu być nie mogło.

Jeśli chodzi o warianty pamięciowe – tutaj już mamy spore różnice. Model standardowy wyposażony został w trzy opcje do wyboru. Można będzie zdecydować się na 8, 12 lub 16 GB pamięci RAM. W przypadku przestrzeni dyskowej do wyboru będzie 128 lub 256 GB. Wariant Pro będzie występował w jednej konfiguracji 16/512 GB. Natomiast wersja Ultimate pokaże prawdziwe pazury, gdyż dostępna będzie w wariancie 18/512 GB.

Asus ROG Phone 5 został wyposażony w odpowiedniej klasy ekran. Znajdziemy tutaj panel wykonany w technologii Super AMOLED o przekątnej 6,78 cala. Co istotne, wyświetlacz posiada odświeżanie na poziomie do 144 Hz. W przypadku gier jest to podstawa. Częstotliwość próbkowania dotyku jest jeszcze wyższa i wynosi 300 Hz. Ekran posiada także zaimplementowany czytnik linii papilarnych.

Pomimo, że kwestie fotograficzne nie są najistotniejsze w smartfonach gamingowych, w przypadku Asusa ten aspekt wygląda całkiem dobrze. Mamy tutaj potrójny aparat główny. Podstawowa jednostka jest wyposażona w matrycę 64 Mpix. Oprócz tego do dyspozycji użytkownika pozostaje aparat ultraszerokokątny o matrycy 13 Mpix oraz „oczko” dedykowane zdjęciom makro 5 Mpix. Na froncie znajdziemy pojedynczy aparat do selfie o matrycy 24 Mpix.

Za energię odpowiada podwójne ogniwo o łącznej pojemności 6000 mAh. Jest ono wyposażone w szybkie ładowanie na poziomie 65 W. Charakterystyczną cechą całej serii jest także spora ilość dodatkowych akcesoriów. I tak też jest w przypadku najnowszej serii. Można będzie tutaj pośród różnych dedykowanych akcesoriów, takich jak gamepady czy coolery.

Ceny Asusa ROG Phone 5 zaczną się od kwoty 799 euro za podstawowy wariant a skończą na kwocie 1299 euro. Model podstawowy oraz Pro powinny pojawić się w Europie w kwietniu. Model Ultimate najprawdopodobniej zadebiutuje nieco później i będzie to miesiąc maj.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Źródło: gizmochina.com, gsmarena.com.

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

avatar
porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów