Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Co jakiś czas w sieci pojawia się temat telefonów skonstruowanych specjalnie do gier. Są to urządzenia przeznaczone dla specjalnie wybranej, dość specyficznej grupy odbiorców. Pomimo, że nie ma ich dużo, same smartfony zazwyczaj wywołują spore poruszenie. Właśnie pojawiły się pierwsze informacje o kolejnej generacji smartfona tego typu od ASUS-a. Mowa oczywiście o modelu ASUS ROG Phone 4.

Topowy procesor i szybki ekran

Nie będzie wielkim zaskoczeniem, że sercem najnowszego gamingowego smartfona od tajwańskiego giganta będzie topowy procesor Snapdragon 888. W tego typu konstrukcjach wydajność to podstawa. Dlatego pewnym zaskoczeniem jest ilość pamięci RAM, która wynosi tylko 8 GB. Przynajmniej tak twierdzą niektóre źródła. Jak na tego typu smartfon to trochę mało. Konkurencja wrzuca często 12 GB. Urządzenie zapewne będzie wyposażone w jakiś rodzaj autorskiego chłodzenia i będzie oczywiście obsługiwało sieci 5G.

ASUS ROG Phone 4 otrzyma najprawdopodobniej ekran wykonany w technologii AMOLED obsługujący rozdzielczość Full HD+. Nieznana jest na razie jego wielkość ale spokojnie możemy założyć, że będzie to co najmniej 6,6 cala. Co istotne, częstotliwość odświeżania będzie na poziomie minimum 144 Hz. Akurat w przypadku gier jest to istotny parametr. Zapewne będzie miał również zaimplementowany czytnik linii papilarnych pod ekranem.

Na ten moment nie wiadomo nic na temat zastosowanych tutaj aparatów. Ale akurat ten parametr w przypadku smartfonów przeznaczonych do gier jest mniej istotny niż w innych smartfonach. Jednak można założyć, że znajdziemy tutaj standardowe zestawienie kamer. Prawdopodobnie będzie to potrójny aparat główny, z jednostką podstawową, aparatem ultraszerokokątnym i „oczkiem” wspomagającym.

Ciekawie natomiast prezentują się informacje dotyczące baterii i zasilania w nowy ASUS-ie ROG Phone 4. Wedle najnowszych informacji będzie on wyposażony w dwukomorową baterię o pojemności aż 6000 mAh. Znajdzie się tutaj również szybkie ładowanie na poziomie 60 lub 65 W. Smartfon być może będzie także obsługiwał szybkie ładowanie wsteczne.

Z pozostałych informacji wiadomo jedynie, że ma pojawić się z Androidem 11 zaimplementowanym od razu po wyjęciu telefonu z pudełka. Nie jest znana na razie cena ani data premiery. Możemy jednak spodziewać się, że będzie ona miała miejsce w pierwszym kwartale tego roku lub na początku drugiego kwartału.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Źródło: 91mobiles.com. gsmarena.com

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

avatar
porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów