Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Apple nie składa broni i rusza do walki z Komisją Europejską. Amerykańska firma została zmuszona do zapłaty 13 mld euro zaległych podatków. Koncern zapowiedział odwołanie się od tej decyzji, co może oznaczać start prawdziwej sądowej batalii.

#zostanwdomu! Przedstawiane przez nas oferty i telefony możesz zamówić online, a przesyłkę dostarczy Ci kurier. Możesz też skorzystać z pomocy naszych Doradców - aby mogli się z Tobą skontaktować, wypełnij formularz znajdujący się na dole strony.

W 2013 roku Apple zostało oskarżone przez Komisję Europejską o unikanie płacenia podatków poprzez bardzo korzystne umowy z rządem w Irlandii, gdzie znajduje się tutejsza siedziba firmy. Koncern korzystał z preferencyjnych stawek podatku korporacyjnego. Ostatecznie urzędnicy nałożyli największą w historii karę w wysokości niezapłaconego podatku. Oznacza to konieczność zapłaty zaległych 13 miliardów euro (około 55 miliardów złotych). Apple nie zamierza jednak ustępować i zapowiada, że do końca tego tygodnia zostanie złożone odwołanie od decyzji. Prawnicy argumentują, że Komisja źle obliczyła wysokość zaległości, narażając firmę na realne straty finansowe.


Siedziba Apple

Siedziba Apple/fot. Kamil Ormaniec


Zdaniem producenta iPhone-a, europejscy urzędnicy, obliczając wysokość potencjalnej kary, nie wzięli pod uwagę wyjaśnień składanych przez irlandzkich ekspertów. Ponadto sama komisja ma wykorzystywać luki oparte na różnicach w wysokości preferencyjnych podatków w różnych krajach wspólnoty.

Walka o pieniądze z pewnością przyciągnie uwagę wszystkich światowych mediów. Niestety, jeśli Amerykanie przegrają przed wymiarem sprawiedliwości, to kara może odbić się na cenach przyszłych urządzeń z charakterystycznym logiem nadgryzionego jabłka….

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Rankomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów