Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Brazylia nakłada karę na Apple’a. Wszystko przez brak ładowarki

Apple logotyp

Brazylia nakłada karę na Apple’a. Według tamtejszego Ministerstwa Sprawiedliwości, amerykański koncern sprzedaje niekompletny produkt. Nałożono nie tylko grzywnę pieniężną, ale coś znacznie gorszego.

  • Apple ma problemy w Brazylii
  • wszystko przez brak ładowarek w pudełkach iPhonów
  • za te praktyki została nałożona kara na Amerykanów

Brazylia vs Apple – brak ładowarek

Brazylijskie Ministerstwo Sprawiedliwości zakazało sprzedaży modeli iPhonów bez dołączonego zasilacza do opakowania. Co prawda kara nie wchodzi od razu w życie, ale z pewnością Apple będzie pod lupą brazylijskiego rządu. I to w momencie premiery iPhone’a 14 – najnowszej generacji smartfona amerykańskiego producenta.

Apple upiera się przy swoim stanowisku, ale Brazylijczycy kwestionują rzekome korzyści dla środowiska naturalnego, jakie mają wynikać z braku ładowarek w zestawach startowych iPhonów. Ponadto ustanowiono grzywnę w wysokości około 2,34 mln dolarów amerykańskich. Trzeba przyznać, że dla Apple’a to symboliczne grosze, ale znacznie bardziej może ich dotknąć właśnie ewentualny zakaz sprzedaży wprowadzony w życie.

To nie pierwszy raz, gdy lokalne władze ingerują w politykę Apple’a. Parę miesięcy temu ogłoszono, że do iPhonów trafi złącze USB-C. Jak będzie w rzeczywistości i czy Amerykanie będą mieli problemy ze sprzedawaniem swoich smartfonów w Brazylii – czas pokaże.

Zobacz również: Odnowiony iPhone w T-Mobile i 6 rat gratis

Źródło: gsmarena.com.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ
PORÓWNAJ OFERTY

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

star ocena
Oceń tą stronę
Czy ten artykuł był pomocny? Twoja opinia pozwala nam pisać jeszcze lepsze treści.
Oceń artykuł poniżej
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
Wybrano do porównania: