Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Lista zmian w iOS 12.2

Najnowsza wersja systemu iOS oznaczona cyframi 12.2 właśnie została oficjalnie udostępniona na iPhony i iPady. Wprowadza kilka nowości, między innymi obsługę Apple News+ i nowe Animoji.

#zostanwdomu! Przedstawiane przez nas oferty i telefony możesz zamówić online, a przesyłkę dostarczy Ci kurier. Możesz też skorzystać z pomocy naszych Doradców - aby mogli się z Tobą skontaktować, wypełnij formularz znajdujący się na dole strony.

Zmiany w iOS

Na konferencji zorganizowanej przez Apple, zaprezentowano szereg nowych usług z którymi firma z Cupertino wiąże spore nadzieje. Wśród nich była Apple News+, czyli usługa oparta na comiesięcznej płatnej subskrypcji, dzięki której dostaniemy dostęp do bogatej biblioteki czasopism. Niestety na ten moment będzie ona dostępna tylko w krajach angielsokojęzycznych. Niemniej jednak wymusiło to udostępnienie nowej wersji oprogramowania, które miałoby możliwość obsługi Apple News+.

Przykładowa oferta z iPhone XS 64 GB:

Kolejnym dodatkiem w najnowszej wersji iOS są cztery dodatkowe Animoji. Do dyspozycji użytkownika od teraz będzie żyrafa, rekin, dzik i sowa. Najwyraźniej, wbrew pozorom, usługa ta jest popularna, skoro Apple w dalszym ciągu rozwija i prezentuje kolejne autorskie „żywe ikony”.

Następną zmianą w iOS 12.2 jest wsparcie dla AirPlay, dzięki któremu możemy wysyłać treści multimedialne na kompatybilne telewizory. W ramach aktualizacji pojawiły się dedykowane przyciski w centrum sterowania i na zablokowanym ekranie, które pozwalają łatwo sterować telewizorem. Wprowadzono również wielozadaniowość, dzięki czemu podczas udostępniania wideo z AirPlay mamy możliwość korzystania z pozostałych funkcji smartfona.

Oprócz tego wprowadzono zmiany innych funkcji. Gdy korzystamy z „Czasu przed ekranem” możemy teraz konfigurować ile chcemy spędzać czasu z urządzeniem dla każdego dnia tygodnia osobno. Nowy przełącznik pozwala w łatwy sposób wprowadzać limity dla wybranych aplikacji.

W Apple Pay Cash wprowadzono możliwość przesyłania środków na swoje konta bankowe używając kart Visa. Natomiast aplikacja Wallet będzie wyświetlała teraz zarówno obciążenia jak i uznania konta Apple Pay.

Zmian doczekała się także przeglądarka internetowa Safari. Po najnowszej aktualizacji będzie możliwe automatyczne logowanie w witrynach po użyciu funkcji automatycznego wypełniania haseł. Pojawi się również ostrzeżenie jeśli będziemy chcieli wejść na nieszyfrowaną stronę. Dodatkowo obsługa standardu Do Not Track została wyłączona w celu podwyższenia bezpieczeństwa.

Oprócz tego w iOS 12.2 wprowadzono szereg drobniejszych zmian takich jak zgodność ze słuchawkami AirPods 2, wprowadzenie ikon 5G E, czy poprawę jakości nagrań w aplikacji Wiadomości.

Źródło: phonearena.com.

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Rankomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów