Aparat w iPhone 7 daleko… za konkurencją

Jak donoszą eksperci serwisu DxOMark, aparat fotograficzny w najnowszym iPhonie 7 prezentuje się całkiem poprawnie, lecz wyraźnie przegrywa z… ubiegłorocznymi modelami konkurencji. Obecnie najlepszymi parametrami dysponuje Samsung Galaxy S7 Edge oraz HTC 10.

DxOMark to jeden z najbardziej opiniotwórczych serwisów o profesjonalnym sprzęcie fotograficznym. Oprócz testowania lustrzanek, eksperci portalu oceniają zdjęcia wykonywane przez smartfony. Do tej pory najwyższym wynikiem dysponowały trzy modele: HTC 10, Samsung Galaxy S7 Edge oraz Sony Xperia Z Performance – solidarnie po 88 punktów. Niedawna premiera iPhone 7 oznaczała nowego gracza w rankingu. Wszyscy spodziewali się, że słuchawka Apple zdecydowanie pokona konkurencję. Nic z tego!

Amerykanie od początku reklamowali swojego smartfona jako „najlepsze narzędzie do wykonywania fotografii”, jednak dokładne testy zdradziły, że najnowszy iPhone… przegrywa z bezpośrednimi konkurentami, uzyskując wynik na poziomie 86 punktów. Oczywiście słuchawka wykonuje fotki bardzo wysokiej jakości, a różnice można zaliczyć do błędu statystycznego, jednak puryści z pewnością znajdą powód do narzekań.

Testy zostały przeprowadzone na standardowej wersji iPhone 7. DxOMark zapowiedziało, że raport z testów droższego iPhone 7 Plus pojawi się już wkrótce. Czy poznamy nowego lidera rankingu? Czas pokaże.

Recenzja Apple iPhone 7 w serwisie DxOMark. 

avatar
Wybrane oferty: