Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Android Q do pobrania dla wybranych

Android Q

Google udostępniło właśnie kolejną generację swojego systemu operacyjnego w wersji beta. Jest ona dostępna dla właścicieli smartfonów z serii Pixel. Najważniejsze zmiany w Androidzie Q dotyczą ochrony prywatności użytkownika.

Android Q dla Pixeli

W Androidzie Q będziemy mogli między innymi przyznać uprawnienia dotyczące śledzenia lokalizacji tylko na czas użytkowania danej aplikacji. Zwiększona zostanie również kontrola użytkownika nad dostępem programów do zdjęć i filmów oraz plików pobranych i zapisanych na urządzeniu.

Przykładowa oferta z Sony Xperią 10 z Androidem 9 Pie na pokładzie:

Inną nowością w Androidzie Q jest przydzielanie losowego adresu MAC w momencie łączenia się z nieznaną siecią Wi-Fi. To również pozytywnie wpłynie na bezpieczeństwo użytkownika. Natomiast funkcję tę będzie można wyłączyć np. jeśli będziemy łączyć się ze znanymi sieciami.

W najnowszej generacji systemu od Google’a pojawi się wsparcie dla kodeka wideo o nazwie AV1. Największą jego zaletą jest dobra jakość strumieniowego obrazu przy dość niewielkim obciążeniu transferu. Pozwoli to na łatwiejsze udostępnianie wideo na różne portale społecznościowe, zachowując przy tym optymalną jakość. W Androidzie Q zaimplementowano również rozwiązania, dzięki którym system będzie odpowiednio działał na składanych urządzeniach. Pojawi się także uproszczone menu udostępniania plików, co powinno ucieszyć niektórych użytkowników.

Jest to dopiero pierwszy etap testów i przygotowań do udostępnienia finalnego produktu. Oficjalna wersja Androida Q pojawi się najprawdopodobniej w trzecim kwartale 2019 roku.

Źródło: android-developers.googleblog.com, phonearena.com.

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów