Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Android Marshmallow z prawie 5-procentowym udziałem w rynku

Android Marshmallow

Najnowszy Android Marshmallow zaczął w końcu trafiać na najbardziej popularne smartfony. Przełożyło się to na znaczny wzrost jego udziału w rynku. Właśnie poznaliśmy szczegóły najnowszego raportu firmy Google.

Android to obecnie najpopularniejszy system operacyjny na świecie. Google systematycznie wypuszcza nowsze, lepiej zoptymalizowane i bardziej funkcjonalne wersje swojego oprogramowania. Niestety – głównym „hamulcowym” wdrażania aktualizacji są sami producenci. Powodem jest ogromna ilość dodatkowych funkcji i programów, zaprojektowanych pod konkretny model smartfona. Dobrym przykładem jest nakładka TouchWiz, wyposażona w liczne rozszerzenia i dedykowana wszystkim urządzeniom z logiem Samsunga. Dodatkowym problemem dużego rozdrobnienia różnych wersji Androida jest kłopot z tworzeniem i optymalizacją aplikacji. Google opublikowało właśnie swój cykliczny raport pokazujący rynkowe trendy w ciągu ostatnich 30 dni. Według udostępnionych danych, najnowszy Android Marshmallow 6.0.1 zanotował ogromny skok popularności – jego udział wzrósł o 2,3 punktów procentowych, do poziomu 4,6 procent. Obecnie najpopularniejszym Androidem jest Lolipop, znajdując się na 35,8 procent urządzeń. Jednak Google obserwuje systematyczne odchodzenie od starszych wersji na rzecz najnowszego Marshmallow. Jednym z powodów jest koncern Samsung, który rozpoczął masową aktualizację swoich urządzeń. Kolejne dane z rynku już na początku przyszłego miesiąca.

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów