Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Alcatel Idol 4S – 5 najlepszych ofert komórkowych

Alcatel Idol 4S na abonament

Dawno, dawno temu, sprzęt francuskiego Alcatela mógł się podobać. Co prawda na przełomie wieków miał bardzo silną konkurencję w postaci Nokii, Motoroli czy Siemensa, a następnie Sony Ericssona, to jednak bywał spotykany wśród użytkowników telefonów komórkowych, podobnie jak Sagem. O ile ta ostatnia francuska marka wycofała się z tego segmentu, to Alcatel systematycznie wypuszcza na rynek nowe modele. Jednym z nich jest flagowiec z 2016 roku – model Idol 4S.

Alcatel Idol 4S na abonament

Alcatel Idol 4S może pochwalić się bardzo dobrym dźwiękiem – lepszym nawet niż w znacznie droższych modelach. Ale nie tylko on stanowi zaletę tego smartfona. Kolejnym plusem jest zastosowanie ekranu AMOLED o przekątnej 5,5 cala. Co prawda poziom wykończenia Alcatela nie jest na tak wysokim poziomie, jak np. w samsungowej serii Galaxy S, lecz producent wynagradza nam ten fakt znacznie niższą ceną, która oscyluje wokół 1700-1800 zł.

Sprawdź wszystkie oferty na abonament z Alcatelem Idol 4S
PORÓWNAJ OFERTY

Smartfon wyposażony jest w 3 GB pamięci operacyjnej RAM, baterię o pojemności 3000 mAh i dobry aparat fotograficzny o rozdzielczości 16 megapikseli. Pamięć Idola 4S można rozszerzyć o kartę pamięci (maksymalnie o dodatkowe 512 GB), a całość napędza ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 652 o taktowaniu 1,80 GHz. Jednym słowem: jest to jedna z lepszych propozycji dla osób potrzebujących dobry telefon z wyższej półki, lecz niekoniecznie drogi.

Poniżej znajdziecie 5 najlepszych ofert z Alcatelem Idol 4S z cenami aktualnymi na 17.05.2017.

To nie pierwsze zestawienie, w którym abonament Red Bull Mobile Energy 49 wychodzi korzystnie na tle konkurencji. Za 49 zł miesięcznie otrzymamy nielimitowane usługi krajowe, a także 5 GB transferu. W tej konfiguracji jednorazowa opłata za Alcatela Idol 4S wynosi 1216 zł.

W skali trwania umowy (24 miesiące) zapłacimy łącznie 2392 zł.

Naszym zdaniem: jeden z najtańszych abonamentów oferujący ten model Alcatela i najtańszy wśród pakietów oferujących nieograniczone usługi krajowe. Bardzo dobra oferta.

Alternatywa dla tych, którzy nie chcą wydać dużo „na dzień dobry” zamawiając nowy telefon. Cena Alcatela Idol 4S w tym abonamencie to niecałe 900 zł, jednak musimy liczyć się z wyższymi o 20 zł opłatami. W zamian dostaniemy takie same warunki umowy – jedynie cena telefonu jest niższa.

W skali trwania umowy (24 miesiące) zapłacimy łącznie 2552 zł.

Naszym zdaniem: dobra oferta, ale niższy koszt smartfona nie jest w stanie zrekompensować wyższego abonamentu. Suma sumarum – ostatecznie w skali 2 lat zapłacimy nieco więcej, niż w RBM Energy 49.

Oferta dla najbardziej wymagających. Jeżeli 5 GB to zbyt mało, to dołóżmy do Formuły Solo L i cieszmy się nieograniczonym objętościowo transferem. W wyższej cenie dostaniemy dodatkowo pakiet roamingu czy usługi operatora, jak np. telewizję Play NOW. Cena smartfona wynosi 1119 zł.

W skali trwania umowy (24 miesiące) zapłacimy łącznie 2919 zł.

Naszym zdaniem: w skali 2 lat jest to najdroższa oferta, ale zapewniająca zdecydowanie najlepszy zakres usług. Jeżeli jednak nie są one nam potrzebne na takim poziomie, to wybierzmy Red Bulla.

Tym razem oferta dla najmniej wymagających. W pakiecie za 29 zł miesięcznie dostaniemy jedynie 3 GB Internetu, a rozmowy i SMS-y są nielimitowane tylko w Play i wewnątrz sieci RBM (w ramach usługi Stan Darmowy). Cena telefonu jedna z najwyższych – 1366 zł.

W skali trwania umowy (24 miesiące) zapłacimy łącznie 2062 zł.

Naszym zdaniem: najgorszy zakres usług, jedna z wyższych opłat startowych za urządzenie, ale dzięki bardzo niskim abonamencie jest to w skali trwania umowy najtańsza oferta z Alcatelem Idol 4S. Polecamy dla osób o małych wymaganiach lub tym, którzy mają wielu znajomych w Play czy Red Bull Mobile.

Bardzo podobna oferta do RBM Energy 49. Jest jednak o 6 zł droższa, podobnie jak nasz Alcatel (jednorazowa opłata startowa to 1399 zł), możemy jednak liczyć na pewne bonusy operatora, jak pakiet telewizji. Ale czy jest nam on potrzebny?

W skali trwania umowy (24 miesiące) zapłacimy łącznie 2719 zł.

Naszym zdaniem: pod względem zakresowym jest to jedna z lepszych ofert, lecz z tym modelem smartfona jest równocześnie jedną z droższych.

star ocena
5/5 - (3 votes)
Czy ten artykuł był pomocny? Twoja opinia pozwala nam pisać jeszcze lepsze treści.
Oceń artykuł poniżej
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
Wybrano do porównania: