Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

7 milionów Polaków gra na smartfonie

7 milionów Polaków gra na smartfonie

1,9 miliarda osób na świecie spędza czas na graniu na smartfonie – wynika z najnowszej analizy Newzoo. Tylko w naszym kraju aż 7 milionów ludzi znalazło czas, aby zainstalować choć jedną grę na swoim telefonie. Rynek aplikacji rozrywkowych rośnie w siłę i wszystko wskazuje na to, że już wkrótce każdy posiadacz przenośnego urządzenia będzie preferował taką formę rozrywki.

Raport firmy Newzoo wskazuje, że cały rynek aplikacji mobilnych – w tym gier – będzie wart w tym roku ponad 44,8 miliarda dolarów. 25 mld ma przypaść na rejon Azji i Paccyfiku. Aż 82 procent tej sumy (około 36,5 mld dolarów) odpowiada za przychody z gier. Do 2020 roku wartość ta ma wzrosnąć do 68 mld dolarów.

Już 1,9 mld użytkowników smartfonów gra w gry mobilne. W Polsce to blisko 7 mln osób. Rynek rośnie w siłę, dobre perspektywy czekają przede wszystkim gry w systemie free-to-play, które odpowiadają nawet za 90% przychodów z gier mobilnych. Przyszłością są okulary 3D i gry casualowe, które nie wymagają od użytkowników poświęcenia czasu

– mówi Grzegorz Zwoliński, prezes T-Bull.


angry-birds

fot. Flickr


Jak widać najpopularniejszym gatunkiem gier są tzw. free-to-play, czyli darmowe aplikacje wyposażone w sklep, w którym można kupić różne dodatki np. wirtualną walutę lub przedmioty zwiększające atrakcyjność. Najbardziej zaangażowani gracze są w stanie wydać nawet 25 dolarów miesięcznie. W Polsce łączne przychody z gier wzrosły do 408 milionów dolarów, z czego 28 procent stanowią gry mobilne.

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów