Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Google wyprzedza Apple

avatar
Telefon Apple

Apple przeznacza na rozwój i badania tylko 3,5 procent swoich przychodów – wynika z najnowszego raportu amerykańskiego giganta, przytoczonego przez serwis Bloomberg.

3,5 procent. Tylko tylke rokrocznie Apple wdaje na dział zajmujący się badaniami i rozwojem. To właśnie tam powstają nowe kostrukcje, procesory i technologie, z charakterystycznym logiem jabłka. Jak prezentują się inni przedstawiciele sektora nowych technologii? Na czele znajduje się Qualcomm z wynikiem 22 procent (!) przychodów kierowanych na rozwój. Następny w kolejności Facebook przeznacza 21 procent przychodów, a największy innowator Google zaledwie 15 procent.

Haczyk tkwi w szczegółach. Poziom dochodów Apple jest wręcz astronomiczny – ostatni kwartał przyniósł zysk na poziomie 54 miliardów dolarów. Wspomniane wcześniej 3,5 procent stawia więc Apple tuż za Googlem.

Najlepsze oferty z iPhonem na polskim rynku znajdziecie w naszej porównywarce.

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

star ocena
5/5 - (2 votes)
Czy ten artykuł był pomocny? Twoja opinia pozwala nam pisać jeszcze lepsze treści.
Oceń artykuł poniżej
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.