Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Aż 1,43 miliarda nowych smartfonów trafiło na rynek w 2015 roku – wynika z najnowszego raportu firmy badawczej IDC. Oznacza to 10,1 procentowy wzrost w stosunku do 2014 roku. Czy tendencja wzrostowa utrzyma się?

Ponad 10 procentowy wzrost sprzedaży jest dużym zaskoczeniem. Wcześniejsze analizy sugerowały nieprzekroczenie wartości jednocyfrowej. Niekwestionowanym liderem pozostaje Samsung, który w zaledwie pół roku wprowadził na rynek ponad 166 milionów smartfonów. Na drugim miejscu znalazło się amerykańskie Apple, a  najniższy stopień podium należy do chińskiego Huawei. Warto dodać, że największy zysk ze sprzedaży urządzeń zanotowało Apple – wszystko dzięki bardzo wysokim cenom iPhone’ów.

Niestety, prognozy na najbliższy rok nie są zbyt optymistyczne. Powodem jest duże nasycenie rynku bardzo wydajnymi smartfonami, które nie muszą być zbyt często wymieniane. Wygląda na to, że cały rynek będzie musiał znaleźć sposób na przyciągnięcie potencjalnego klienta innowacjami a nie większym ekranem i aparatem o dużej liczbie megapikseli. Jedno jest pewne – obecny rok zapowiada się niezwykle interesująco.

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów